Про внесення змін та доповнень до рішення обласної ради від 23 червня 2006 року № 19–V «Про затвердження Положення про постійні комісії Одеської обласної ради V скликання»
Відповідно до частини 13 статті 46, статті 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення обласної ради від 23 лютого 2007 року № 208–V „Про організацію виконання обласною радою повноважень, передбачених Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою вдосконалення механізму реалізації повноважень постійними комісіями обласної ради в системі органів місцевого самоврядування, обласна рада ВИРІШИЛА:
1. Внести зміни та доповнення до рішення обласної ради від 23 червня 2006 року № 19–V „Про затвердження Положення про постійні комісії Одеської обласної ради V скликання”, виклавши додаток в новій редакції (додається).
2. Дане рішення набуває чинності з моменту його офіційного опублікування в газеті Одеської обласної ради „Одеські вісті”.
Голова обласної ради
М. СКОРИК
25 квітня 2007 року
№ 274-V
Додаток до рішення обласної ради від 25 квітня 2007 року № 274-V
ПОЛОЖЕННЯ ПРО ПОСТІЙНІ КОМІСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ V СКЛИКАННЯ
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Стаття 1.
1.1. Постійні комісії обласної ради (далі – постійні комісії) є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до їх відання та здійснення контролю за виконанням рішень обласної ради.
1.2. Повноваження постійних комісій визначаються Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні", Регламентом обласної ради та даним Положенням.
1.3. Порядок утворення, ліквідації або реорганізації постійних комісій, обрання та відкликання голів постійних комісій, організація їх роботи визначається чинним законодавством, Регламентом обласної ради та даним Положенням.
Стаття 2.
Перелік постійних комісій, функціональна спрямованість їх діяльності визначаються обласною радою з урахуванням важливості напрямів регіонального, економічного, соціально-культурного розвитку, а також інших факторів об'єктивного характеру.
Стаття 3.
Постійні комісії є підзвітними обласній раді та відповідальними перед нею. Діяльність постійних комісій координують голова ради та його заступники.
Стаття 4.
4.1. Постійні комісії обираються обласною радою на строк її повноважень у складі голови та членів постійної комісії, з числа яких комісія самостійно на своєму першому засіданні обирає заступника голови та секретаря постійної комісії.
4.2. Максимальна чисельність складу постійних комісій з питань бюджету та банківської діяльності і з питань земельних відносин та адміністративно-територіального устрою встановлюється у кількості 11 осіб. Модус представництва в них – 1 особа від 12 депутатів, в інших постійних комісіях – 1 особа від 16 депутатів обласної ради.
Стаття 5.
Постійні комісії здійснюють свою роботу на засадах законності, гласності, вільного обговорення та ефективного вирішення поставлених питань.
Розділ 2. ОСНОВНІ ПРАВА, ОБОВ’ЯЗКИ ТА ФУНКЦІЇ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
Стаття 6.
Постійні комісії мають право звертатися до державних і самоврядних установ і організацій, громадян та їх об'єднань з пропозицією висловити свою думку щодо проектів рішень, які готуються до внесення на розгляд обласної ради, а також залучати наукові установи, навчальні заклади, спеціалістів і працівників місцевих органів виконавчої влади для розробки та експертизи проектів рішень.
Стаття 7.
Постійні комісії під час попереднього обговорення кандидатур посадових осіб, які відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обираються або призначаються обласною радою, а також при здійсненні своїх функцій, можуть приймати обов'язкові для розгляду відповідними органами та посадовими особами рішення щодо невідповідності окремих керівників займаним посадам, а також порушувати питання про їх відповідальність.
Стаття 8.
8.1. Постійні комісії під час здійснення своїх функцій мають право в порядку контролю за додержанням рішень та інших актів, прийнятих обласною радою, контролю за законністю, економністю та ефективністю витрат, що здійснюються з обласного бюджету, заслуховувати керівників управлінь, комітетів і відділів обласної державної адміністрації, інших місцевих органів виконавчої влади, установ і організацій та підприємств всіх форм власності.
8.2. На запрошення постійної комісії керівники цих органів, установ та організацій, інші посадові особи повинні прибути на її засідання та дати роз'яснення щодо питань, які розглядаються постійною комісією.
Стаття 9.
Постійні комісії мають право вносити пропозиції щодо порядку денного пленарних засідань обласної ради, робити на них доповіді і співдоповіді з питань, віднесених до їх відання, визначати доповідачів (співдоповідачів) тощо.
Стаття 10.
10.1. Постійні комісії мають право звертатися з питань, віднесених до їх відання, до голови обласної ради, голови обласної державної адміністрації, а також органів, які утворюються обласною радою, інших установ, закладів, організацій і підприємств незалежно від форм власності.
10.2. Звернення постійних комісій розглядаються в порядку, передбаченому Законом України "Про статус депутатів місцевих рад".
10.3. За дорученням обласної ради або її президії, а також за власною ініціативою постійні комісії готують висновки щодо окремих пропозицій або запитів депутатів обласної ради, поданих у встановленому законом порядку.
Стаття 11.
Постійні комісії мають право вносити пропозиції щодо заслуховування на сесії обласної ради звіту обласної державної адміністрації про її роботу в цілому або з окремих питань, а також звітів керівників структурних підрозділів обласної державної адміністрації та керівників інших місцевих органів виконавчої влади.
Стаття 12.
12.1. Постійні комісії з питань, що належать до їх відання, здійснюють контроль за виконанням рішень обласної ради, інших актів обласної ради місцевими органами виконавчої влади, підприємствами, установами і організаціями незалежно від форм власності, а також контроль за законністю, економністю та ефективністю витрат коштів з обласного бюджету.
12.2. Усі органи виконавчої влади, підприємства, установи і організації, їх посадові особи зобов'язані виконувати законні вимоги постійних комісій щодо надання їм необхідних матеріалів та документів.
12.3. Рекомендації постійних комісій підлягають обов’язковому розгляду місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами і організаціями. Про результати розгляду та вжиті заходи має бути повідомлено постійним комісіям у встановлений ними строк.
Стаття 13.
13.1. Постійні комісії зобов'язані:
13.1.1. якісно, відповідно до вимог чинного законодавства, готувати проекти рішень для розгляду на пленарних засіданнях обласної ради, здійснювати їх попередній розгляд, а також забезпечувати підготовку питань, що належать до їх відання;
13.1.2. періодично звітувати перед обласною радою про свою роботу;
13.1.3. своєчасно виконувати доручення обласної ради, її президії;
13.1.4. вивчати і враховувати у своїй діяльності громадську думку, розглядати листи громадян і своєчасно реагувати на них;
13.1.5. оформляти документи постійних комісій відповідно до вимог, встановлених Регламентом Одеської обласної ради та даним Положенням.
13.2. У разі невиконання або неналежного виконання головами постійних комісій своїх обов'язків, обласна рада, за згодою депутатської фракції, може достроково відкликати їх з посади, ліквідувати чи реорганізувати постійну комісію у порядку, передбаченому чинним законодавством.
Стаття 14.
14.1. Основними функціями постійних комісій є:
14.1.1. організація розробки за дорученням обласної ради чи з власної ініціативи проектів рішень та інших актів, що розглядаються обласною радою, попередній розгляд та підготовка висновків і пропозицій щодо проектів рішень, внесених іншими суб'єктами, доопрацювання за дорученням обласної ради чи з власної ініціативи окремих проектів рішень за наслідками їх розгляду, визначення завдань щодо розробки проектів рішень чи їх структурних частин, узагальнення зауважень і пропозицій, що надійшли внаслідок їх обговорення;
14.1.2. збір та аналіз інформації з питань, що належать до компетенції постійної комісії;
14.1.3. здійснення контролю за виконанням рішень обласної ради;
14.1.4. вивчення доцільності та ефективності дій обласної державної адміністрації, інших органів державної виконавчої влади, їх посадових осіб у питаннях, віднесених до компетенції постійної комісії, підготовка та подання відповідних висновків та рекомендацій на розгляд обласної ради та її органів;
14.1.5. попередній розгляд та підготовка пропозицій щодо проектів обласного бюджету, перспективних програм соціально-економічного та культурного розвитку області, цільових програм з інших питань, а також звітів про їх виконання;
14.1.6. участь у контролі за виконанням програм соціально-економічного та культурного розвитку області, обласного бюджету в частині, що віднесена до компетенції постійної комісії, з метою забезпечення ефективного використання виробничого потенціалу та коштів;
14.1.7. попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, які відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обираються або призначаються обласною радою;
14.1.8. отримання та розгляд повідомлень обласної державної адміністрації, а також підготовка, при необхідності, висновків і рекомендацій з питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування та належать до повноважень комісії.
14.2. Постійні комісії можуть виконувати й інші функції, передбачені чинним законодавством України.
Розділ 3. ФУНКЦІОНАЛЬНА СПРЯМОВАНІСТЬ ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ
Стаття 15. Постійна комісія:
15.1. З питань регламенту, депутатської діяльності, місцевого самоврядування:
– участь у забезпеченні реалізації державної політики у сфері місцевого самоврядування;
– забезпечення розвитку системи місцевого самоврядування з метою становлення демократичного, громадянського суспільства;
– попереднє обговорення кандидатур посадових осіб, які відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" обираються або призначаються обласною радою;
– попереднє обговорення, погодження та подання до затвердження обласною радою кандидатур посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців, інших осіб, які відповідно до чинного законодавства України рекомендуються для нагородження Почесною грамотою та Грамотою Верховної Ради України;
– координація питань з виконання обласною радою повноважень, передбачених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»;
– здійснення контролю за дотриманням депутатами обласної ради законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», Регламенту обласної ради, Положення про постійні комісії обласної ради, визначення та подання на затвердження обласною радою строків проведення щорічних звітів депутатів про свою діяльність;
– розробка, підготовка, складання під керівництвом голови обласної ради на підставі пропозицій постійних комісій обласної ради, депутатських фракцій (депутатських груп) обласної ради, депутатів, апарату обласної ради, обласної державної адміністрації, територіальних органів виконавчої влади плану роботи обласної ради та плану діяльності з підготовки регуляторних актів на рік та їх подання на затвердження обласною радою;
– експертиза проектів змін та доповнень до нормативно-правових актів, що регламентують діяльність обласної ради.
15.2. З питань бюджету та банківської діяльності:
– розгляд фінансових показників і пропозицій до проекту Державного бюджету України, підготовлених обласною державною адміністрацією, до їх подання до відповідних органів виконавчої влади, внесення своїх пропозицій та підготовка висновків з цих питань;
– розгляд проектів обласного бюджету, змін та доповнень до нього, звітів про його виконання, внесення своїх пропозицій, підготовка висновків з цих питань, виступ на сесіях із співдоповідями;
– розгляд на відповідність проектів обласного бюджету та програми соціально-економічного і культурного розвитку області;
– здійснення контролю за виконанням обласного бюджету, цільовим використанням бюджетних коштів, підготовка висновків з цих питань;
– розгляд на своїх засіданнях та погодження розподілу субвенцій з Державного бюджету України місцевим бюджетам, передбачених рішенням про обласний бюджет, у міжсесійний період;
– ініціювання та внесення пропозицій щодо збільшення доходів обласного бюджету;
– розгляд проекту програми соціально-економічного і культурного розвитку області, змін та доповнень до неї, звітів про її виконання, внесення своїх пропозицій;
– розгляд та, у разі необхідності, підготовка проектів цільових програм, аналіз їх виконання, внесення своїх пропозицій, підготовка висновків з цих питань;
– сприяння об'єднанню на договірних засадах коштів підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, і населення, а також бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об'єктів соціальної і виробничої інфраструктури, шляхів місцевого значення та на заходи щодо охорони праці та охорони навколишнього природного середовища;
– внесення пропозицій щодо надання пільг по податках, зборах, орендних ставках підприємствам, установам, організаціям незалежно від форм власності;
– контроль за використанням бюджетних коштів підприємствами, організаціями, установами незалежно від форм власності, внесення пропозицій щодо організації і контролю з цих питань;
– здійснення контролю за використанням коштів, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, пов’язаних із вилученням (викупом) земельних ділянок;
– розгляд питань та пропозицій щодо утворення цільових фондів, резервного фонду, положення про які затверджує сесія обласної ради, участь в розробці або підготовці положення про ці фонди;
– погодження у випадках, передбачених законом, з відповідними сільськими, селищними, міськими радами питання щодо розподілу коштів за використання природних ресурсів, які надходять до фондів охорони навколишнього природного середовища;
– участь у проведенні експертиз договорів, укладених обласною радою або від імені обласної ради (в т.ч. договорів, укладених управлінням обласної ради з майнових відносин), а також з інших питань, пов’язаних з бюджетним фінансуванням;
– участь у формуванні проектів Переліків об’єктів, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету розвитку, обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, субвенцій з Державного бюджету України;
– заслуховування на своїх засіданнях звітів головних розпорядників коштів обласного бюджету, відповідальних за виконання обласного бюджету, рішень обласної ради та утворених нею органів з бюджетних питань.
15.3. З питань паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства:
– організація за дорученням обласної ради чи з власної ініціативи розробки проектів рішень та інших актів, що розглядаються обласною радою, попередній розгляд та підготовка висновків і пропозицій щодо проектів рішень, внесених іншими суб'єктами, доопрацювання окремих проектів рішень за наслідками їх розгляду, визначення завдань щодо розробки проектів рішень чи їх структурних частин, узагальнення зауважень і пропозицій, що надійшли внаслідок їх обговорення, а саме:
– планів і програм розвитку інфраструктури паливно-енергетичного комплексу, енергозбереження та житлово-комунального господарства області;
– програм впровадження і розвитку енергозберігаючих технологій;
– планів реконструкції і модернізації об’єктів теплозабезпечення, водозабезпечення, водовідведення, енергозабезпечення області;
– програм розробки та впровадження в обласну інфраструктуру альтернативних джерел енергозабезпечення;
– планів підготовки об’єктів паливно-енергетичного, житлово-комунального господарства та соціальної сфери області до роботи в осінньо-зимовий період;
– програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства у сільських населених пунктах Одеської області;
– перспективних програм реформування і розвитку житлово-комунального господарства Одеської області тощо;
– сприяння залученню в порядку, встановленому законом, підприємств, установ та організацій, які не належать до комунальної власності, до участі в обслуговуванні населення області, координація цієї роботи;
– сприяння забезпеченню збалансованого економічного і соціального розвитку області, ефективного використання природних, трудових і фінансових ресурсів;
(Продовження на 5-й стор.)










