А чи не час зав'язати?

16 квітня 1698 року у Лондоні з дозволу Петра І з лордом Кармартеном був підписаний «тютюновий договір» на ввезення і продаж тютюну до Росії. Тому саме цей день можна назвати офіційним днем дозволу куріння у Росії.

Перші сто років були відносно спокійними. Одержували насолоду, затягуючись димом, лише курці з привілейованих станів. Наступні сто років позначені тим, що куріння все більше заволодівало легенями широких мас Російської імперії, включаючи простори "... від Сяну до Дону".

В останні сто років контингент курців поповнився представницями слабкої статі (включаючи дам легкої поведінки) і підлітками обох статей.

Медики унюхали у тютюновому димі шкоду для здоров'я і, озброївшись підтримкою загрозливої статистики, визнали за необхідне тотальну боротьбу з курінням. З'явилися гасла-страшилки: "Куріння небезпечне для вашого здоров'я", "Курити – здоров'ю шкодити".

А ВООЗ оголосила 31 травня Всесвітнім днем без тютюну. Бої за здоров'я тривають, і наскільки вони будуть успішними, залежить від нас, курців і некурців.

Пам’ятайте, куріння – це пільгова путівка до країни хвороб і гірких розчарувань.

Я покинув курити 16 квітня 2008 р. у 57-річному віці на честь 310-ї річниці початку куріння у Росії. З цього приводу написав іронічну пісню "Вдыхая дозу табака", слова з якої пропоную шанованій мною газеті "Одеські вісті":

Вдыхая дозу табака,

Коптим себя и облака.

Творя убийственный балдеж!

Нас уговором не проймешь.

От сигареты струйка дыма

Вредна, по мнению врачей.

Но пролетает явно мимо

Смысл устрашающих речей.

Казалось многим: самосад –

От стрессов лучший препарат…

Что тут курильщикам сказать?

А не пора ли завязать?!

И слово вредное "курить"

Из лексикона исключить.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті