На яких пасіках розливали мінводу «По-грузинськи»

Українські хворі на виразку шлунка ніяк не можуть отямитися від нервового шоку, заподіяного їм харківськими санітарними лікарями. Якщо вірити висновкам медиків, улюблена багатьма поколіннями мінвода з Боржомської долини – небезпечна для здоров'я.

Жахлива інформація була обнародувана на засіданні громадського комітету з контролю над якістю питної води головним санітарним лікарем Харківської області Сергієм Савенковим. Регіональна санстанція, яка досліджувала води марки Нарзан", "Єсентуки" та "Боржомі", що постачалися російськими та грузинськими виробниками, з’ясувала: у деяких з цих вод міститься миш'як, стронцій і літій.

– Для пиття ця вода не годиться, тому що її споживання може призвести до порушень функцій організму, – сказав пан Савенков.

Як з’ясувалося, скарги на якість питного імпорту, що надходить на Харківщину, докучали керівництву обласної держадміністрації ще з весни нинішнього року. Губернатор Арсен Аваков як мінімум тричі ініціював запити на адресу компаній-постачальників цих вод, однак дистриб'ютори вважали за краще скромно відмовчуватися.

...Тому ми повважали за доцільне обнародувати ці дані, – зробив висновок Арсен Борисович.

Схоже, рішення приймалося Аваковим з неабиякими душевними терзаннями і з оглядкою на президентські та парламентські вибори, що наближаються. Справа тут не тільки у невідповідності вод нормам безпеки. У подібних PR-атаках на завезені зовні мінводи безпосередньо зацікавлені деякі відомі депутати Верховної Ради, які зуміли вчасно приватизувати прикарпатські і закарпатські мінеральні джерела. Обмеження на імпорт (якщо уряд Юлії Тимошенко і справді вирішить його впровадити) вдарить по бізнес-інтересах губернатора Львівської області. Микола Кмить до свого теперішнього призначення керував холдингом «ІDS Group». Саме ця компанія, поряд з випуском мінеральних вод під торговельними марками "Миргородська", "Моршинська", "Сорочинська", "Трускавецька", є офіційним імпортером "Боржомі" в Україні.

Як і слід було сподіватися, скандал одразу було використано для чергової атаки на чинного Президента країни. Комуніст Петро Цибенко, – один з тих депутатів ВР, повз якого багато років "життєрадісно дзюрчать" грошові потоки від реалізації мінводи – обрушився із обвинуваченнями на адресу особисто Віктора Ющенка. При тому, що Президент України навряд чи власноручно розливав на своїх пасіках те саме "літієво-миш’ячне" "боржомі".

– Подібну заяву (на сайті Харківської облдержадміністрації – авт.) потрібно скрупульозно перевірити, тому що це серйозне звинувачення, і якщо воно по суті своїй відповідає дійсності, то терміново потрібно ставити запитання кумові Саакашвілі – Президентові Ющенку, тому що я розумію їхній рівень взаємин. Я не дивуюся, що справді якесь відомство, наприклад, митниця, яка чітко повинна контролювати якість, у реальності оглядається на те, що Саакашвілі – кум Президента Ющенка і пропускає це крізь пальці. Я не виключаю, що такий факт справді мав місце, -говорить Цибенко. -Тоді це буде результатом кумівства Ющенка і Саакашвілі. А наслідки можуть бути дуже страшні.

Пам'ятаючи про те, що саме парламентські комуністи були зачинателями гучного розслідування причетності деяких "любих друзів" Ющенка до розтринькування мільйонів Бориса Березовського, різкий випад Петра Степановича можна трактувати і як подальше цькування "лондонського вигнанця". Адже відомо, що БАБ має до грузинської компанії «Georgіan Glass & Mіneral Water Co.N.V.» чималий комерційний інтерес. Блакитна мрія російського олігарха – створити холдинг різноманітних компаній, у якому помітним лідером буде саме компанія "Боржомі".

Доречно нагадати: екологи всього світу давно висловлювали стурбованість безпосередньою близькістю до Боржомської долини нафтопроводу "Баку-Тбілісі-Джейхан". Компанії "Брітіш петролеум", операторові проекту, не один раз доводилося зупиняти будівельні роботи через потенційну екологічну небезпеку прокладання трубопроводу за якихось 15 км від джерел мінеральних вод. Відоме рішення Головного державного санітарного лікаря Росії Геннадія Онищенка щодо заборони ввезення на територію країни грузинської мінеральної води диктувалося саме цими міркуваннями. А не одними тільки політичними, як це постаралися подати грузинській та українській громадськості.

Хоча Україна від заборони Росспоживнагляду тільки виграла. Тому що ми почали постачати сусідам-слов'янам величезні партії "миргородської", яка чудово розкуповувалася "від Москви – до самих до околиць", тому що у роздріб удвічі дешевша за "боржомі".

В Україні пляшку "боржомі" місткістю 0,33 л продають нині за 8,40 грн, півлітрівку – за 9,94. Найбільшим попитом вода користується у людей, які нещодавно перенесли операцію з приводу виразки шлунка/дванадцятипалої кишки, видалення каменю з нирок, видалення жовчного міхура та ін.

"Боржомі" найближчим часом навряд чи зникне з державних і приватних аптек. Настільки ж малоймовірно і загострення відносин між Україною та Грузією. Як заявив депутат Ради від блоку "Наша Україна" -"Народна самооборона" Тарас Стецьків, "незалежно від того, виявили миш'як, не виявили, але виводити це на рівень відносин двох держав – принизливо і смішно. Не можна порівнювати категорії якості якоїсь води і відносин Грузії з Україною. І не потрібно перекручувати факти, ставлячи їх з ніг на голову. Даний факт повинні розслідувати інші інстанції".

Выпуск: 
Автор: 

Схожі статті