Від Дунаю до Бугу - від Бугу до Дунаю

Одеса

Морякам «Берікса» не платять зарплату

Екіпаж українського судна "Берікс" не одержує зарплату з лютого 2009 року. Про це під час прес-конференції повідомив заступник голови Державної адміністрації морського та річкового транспорту України Віктор Сударєв.

За його словами, у діях фрахтувальника судна – компанії "Укрфрахт" – вбачаються ознаки складу злочину.

"Команда, яка працювала на кораблі, заслуговує на всіляку повагу, і те, що моряки вже 7 місяців не одержують зарплату, є порушенням усіх законодавчих норм. Сьогодні це питання перебуває на контролі прокуратури", – відзначив Віктор Сударєв і додав, що борги судна "Берікс" за ремонтні та інші види робіт буде компенсувати дуже складно.

"Схеми щодо боргів відпрацьовані, підприємства визначилися із сумами заборгованості. Вони будуть шукати юридичні можливості стягнути наявне майно у боржника. В Україні така можливість є, і ми будемо намагатися їм допомогти вирішити дане питання", – підкреслив він.

На ремонт судна Одеський порт витратив 600 тис. грн, 300 тисяч за аварійно-рятувальні роботи та бункерування (забезпечення паливом і водою) заплатив морський торговельний порт "Південний", частину грошей заплатило Міністерство транспорту та зв'язку. 20 серпня "Берікс" залишив порт.

«Аріані» потрібна допомога

Капітан захопленого піратами балкера «Аріана», на борту якого перебувають 24 громадяни України, закликав українську владу прискорити процес визволення судна.

У телефонній розмові з журналістами агенції Франс-Пресс капітан судна зізнався, що захоплені моряки змучені і втратили будь-яку надію на визволення. Більше того, одна з двох жінок, які є членами команди судна, тяжко хвора, звільнити її для надання медичної допомоги пірати відмовляються.

Балкер «Аріана» з українським екіпажем із 24 осіб був захоплений сомалійськими піратами 2 травня 2009 року в Індійському океані поблизу Сейшельських островів. Корабель вийшов із Бразилії з вантажем сої, власником судна є компанія «Candela Shipping», зареєстрована на Мальті, оператором – британська «Seven Seas Maritime».

За звільнення судна та екіпажу пірати вимагають десять мільйонів доларів. Повідомлялося, що судновласник розпочав переговори з піратами щодо визволення «Аріани», проте результатів вони поки що не дали. Через деякий час після захоплення стало відомо, що пірати жорстоко поводяться з членами екіпажу судна, б’ють і знущаються з них.

Осінні ярмарки в обласному центрі

Минулими вихідними в Одесі пройшли перші у цьому році ярмарки сільськогосподарської продукції.

Згідно з розпорядженням голови облдержадміністрації, практика їх проведення у всіх чотирьох районах міста буде тривати протягом вересня та жовтня.

До участі у торгівлі на ярмарках залучаються сільськогосподарські підприємства області різних форм власності, а також підприємства харчової і переробної промисловості. Реалізація овочів, фруктів, баштанних культур, свіжого м'яса, риби, борошна, круп, молока і продуктів з нього, консервів різних видів здійснюється за цінами товаровиробників. 12-го вересня та 17-го жовтня ярмарки проходитимуть: у Приморському районі – на проспекті Шевченка, поруч з Палацом спорту; у Малиновському – на ринку, що по вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії; у Київському – на ринку "Київський" та у Суворовському районі – на ринку "Поле чудес".

Пам’яті жертв гетто та концтаборів

Сьогодні в Одесі починається триденна міжнародна конференція, присвячена 65-річчю визволення в’язнів із гетто та концтаборів на території України, Білорусі, Молдови та Росії.

Гостями та учасниками форуму є понад 200 чоловік із США, Німеччини, Ізраїлю, України, Росії, Білорусі, Молдови, а також із країн Балтії.

У межах конференції сьогодні відбудуться: покладання квітів до пам’ятників жертв нацизму, Невідомому матросу, мітинг у Прохорівському сквері.

На завершення другого дня, завтра, відбудеться круглий стіл за участю ЗМІ.

Організатори конференції – Міжнародна спілка колишніх в’язнів фашизму та Одеська регіональна Асоціація євреїв – колишніх в’язнів гетто та нацистських концтаборів.

Пропагуючи здоровий спосіб життя

Учора в Одесі, на базі Українського дитячого центру «Молода гвардія», розпочався фінал другого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», у якому беруть участь 27 команд-переможниць регіональних етапів.

Метою заходу є популяризація здорового способу життя, запобігання проявам таких негативних явищ як наркоманія, алкоголізм, тютюнокуріння серед дітей та молоді, виявлення і підтримка юних талантів.

Програмою передбачено проведення тренінгу за означеною темою, конкурси літературно-музичних композицій, плакатів, фотографій, вікторин, що пропагують здоровий спосіб життя.

«Його картини змушують переживати і думати»

Сьогодні, 3 вересня, у кінотеатрі "Маски" відбудеться ювілейний вечір відомого польського кінорежисера Кшиштофа Зануссі і прем'єра його фільму "Внутрішні голоси".

Як розповів арт-директор кінотеатру Ян Юсім, ювілейний вечір відбудеться у рамках десятого фестивалю польського кіно.

"Кшиштоф Зануссі неодноразово бував в Одесі, і я задоволений, що мені вдалося знову запросити цього ведатного режисера до нашого міста. Цього року він відсвяткував своє 70-річчя та 50-річчя творчої діяльності. За цей час він створив близько 80 фільмів. Знімав короткометражне, документальне та ігрове кіно, поставив чудові опери та вистави. Фільми Зануссі – це справжня філософія життя. Він дуже ретельно та безпристрасно переводить на мову кіно фундаментальні проблеми людського буття – народження, життя, смерть, душа. Він концентрує свою увагу на людині. Його картини змушують людей переживати і думати", – відзначив арт-директор кінотеатру.

Ювілейний вечір відбудеться о 19.00.

За розвиток міжнародних зв'язків

На честь 215-річчя Одеси режисер Кшиштоф Зануссі та письменник Аркадій Львов нагороджені Почесною відзнакою Одеського міського голови – "Одеса".

Як підкреслив начальник управління культури та мистецтв міськради Роман Бродавко, цієї нагороди видатні діячі культури удостоєні за розвиток міжнародних та міжміських зв'язків Одеси.

Южне

Коли показники на радість

Державне підприємство "Морський торговельний порт "Южний" став лідером з нарахування податку на прибуток у першому півріччі поточного року. Усього до держбюджету перераховано близько двохсот мільйонів гривень.

Це стало можливим завдяки тому, що з початку року вантажообіг порту, у порівнянні із аналогічним періодом минулого року, зріс на 9,1 відсотка і склав майже одинадцять мільйонів тонн. За цей час оброблено 500 суден та сто тисяч піввагонів.

Заробітна плата працівників порту також зросла у середньому на 16 відсотків.

Ренійський район

План перевиконали

Бюджет району за перше півріччя виконано на 114%. Про це повідомила на сесії районної ради начальник фінансового управління райдержадміністрації Парасковія Бондаренко. Власні надходження склали близько 10,4 млн грн.

Перевиконання дохідної частини дозволило успішно здійснити намічені заходи щодо соціально-культурних об'єктів. З районного бюджету, зокрема, виділено 30 тис. грн на газифікацію загальноосвітньої школи № 5 – єдиної в Рені, яка дотепер не перейшла на цей вид палива. Також зроблено ремонт і встановлено систему опалення у дитячому садку села Лиманське, на що витрачено майже 100 тис. грн. Поточного року цей садок, як і усі інші дошкільні заклади району, буде працювати безперервно. У цілому із районного бюджету на об'єкти соціальної сфери виділяється 413 тис. грн.

Ізмаїл

Вода для околиці

Жителі мікрорайону, який у народі іменується "Баранівкою", тривалий час відчували дефіцит води, до деяких вуличок вона й зовсім не доходила. Як пояснив директор Ізмаїльського ПУВКГ В'ячеслав Кулик, уся справа в тому, що прокладали тут мережі у 60 – 70-ті роки абияк, без відповідних технічних розрахунків.

– Проблема ця існувала давно, – говорить В'ячеслав Кулик. – Але тільки нинішнє керівництво міста зайнялося її роз’ясненням. Після того, як ми надали усю необхідну інформацію, були вишукані кошти. А це ні багато ні мало – близько 215 тисяч гривень. Прокладено 900 метрів нових пластикових труб. Витримано усі технічні параметри, побудовано п'ять нових колодязів та пожежний гідрант. Гарантійний термін нового водоводу – півстоліття.

Ширяївський район

Опалювальний сезон розпочнуть без затримок

Як розповів заступник головного лікаря ЦРЛ Ігор Семенишин, у центральній лікарні, у стаціонарних відділеннях проведено ремонти, утеплено вікна, замінено опалювальний котел.

А оскільки лікарня газифікована, то з початком опалювального сезону буде встановлено нормальний тепловий режим.

Щодо ФАПів, то там також проведено поточні ремонти. Де не підключено газ, завозять вугілля, дрова. До початку опалювального сезону всі ці роботи будуть завершені.

Арциз

Був трактористом, тепер стане фермером

Значний обсяг робіт щодо підготовки до нового навчального року виконано в Арцизькому професійному аграрному ліцеї, що незабаром відзначатиме своє 70-річчя.

За рахунок доходів навчального господарства (а це 150 тисяч гривень) тут зробили поточний ремонт триповерхового приміщення гуртожитку, придбали нові меблі для житлових кімнат та холу. Крім того, завершується переобладнання усіх корпусів на автономне опалення, що забезпечить значну економію палива та електроенергії. Наближається до фінішу й спорудження сучасного пункту технічного обслуговування тракторів та автомобілів. Закуплено обладнання для класів, кабінетів, лабораторій.

Вже сьогодні починають надходити заявки на таких фахівців, як кухарі, оператори комп’ютерів, електромонтери. Видозмінено спеціальність «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва», котра з поточного навчального року називатиметься «фермер». А ті, хто її опановують, будуть вивчати економіку, агротехніку, екологію, управління широким спектром сільськогосподарських машин.

Выпуск: 

Схожі статті