Запрошує перший гоголівський фестиваль

«Гоголь, якніхто, уособлюєнерозривнийзв'язокукраїнськогоіросійськогонародів» – целейтмотивпершогоГоголівськоговідкритоголітературногофестивалю, якийвідбуватиметьсявОдесіз8 по11 вереснянабазілітературногомузею. Про це повідомили його засновники на своїй прес-конференції.

– Однією з головних цілей нового творчого форуму є ідея відродження Одеси як літературного і поетичного центру, – підкреслює співробітник Одеського літературного музею Катерина Бакурова і говорить далі: – Як не дивно, останнім часом питання про інтернаціональність нашого міста стало актуальним, хоча ми, одесити, гадали, що воно давно вирішено. Сподіваємося, що Гоголівський фестиваль внесе ясність і до цього питання.

– Гоголь – зразок авторської прози, у якій розкривається особистість письменника. Тому постать Гоголя обрана не випадково. Микола Васильович висував дуже високі вимоги до своєї творчості. І сьогодні, коли літературний процес уражений самопіаром та графоманією, його можна було б називати "совістю літератури", – вважає співзасновниця, колишня одеситка, а нині москвичка Олена Некрасова.

Саме їй і належить ідея створення фестивалю.

– Одеса взагалі місто гоголівське, розкішне, трагіфарсове, романтичне. Для мене великим щастям буде там опинитися – все-таки це батьківщина майже всіх моїх улюблених авторів, насамперед – Катаєва, – це говорить на адресу фестивалю один з його майбутніх учасників прозаїк, поет і публіцист Дмитро Биков.

Серед запрошених – поети, прозаїки, мистецтвознавці, публіцисти з Москви, Києва, Санкт-Петербурга та Одеси. Це москвичі Людмила Петрушевська, Леонід Костюков, Лев Данилкін, петербуржець Володимир Непевний, одесити Марк Епштейн та Борис Херсонський, киянин Михайло Назаренко та багато інших. Всі вони, на думку президента фестивалю, директора Одеського державного літературного музею Тетяни Ліптуги, мають свій світогляд, свій творчий стиль, свій літературний почерк.

У планах організаторів фестивалю – зустрічі читачів з письменниками, майстер-класи для авторів-початківців, диспути і круглі столи. Крім того, його учасники сподіваються і на те, що, нарешті, зможуть привернути увагу міської влади до жалюгідного, фактично, аварійного стану будинку, у якому жив Микола Васильович Гоголь, перебуваючи в Одесі.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті