Від Дунаю до Бугу - від Бугю до Дунаю

Одеса

Ситуація у портах під контролем

Голова обласної державної адмі­ністрації Едуард Матвійчук провів робочу зустріч з представниками профспілок вантажних перевізників, експедиторів та митних брокерів регіону. Вони звернулися до губернатора з проханням надати допомогу у забезпеченні безперервного пропуску вантажів через порти.

На початку зустрічі Едуард Мат­війчук заявив присутнім, що знає про ситуацію, що склалася. За його інформацією, через перебої з оформленням вантажів на сьогоднішній день у портах регіону накопичилося майже дев’ять з половиною тисяч контейнерів.

– Ця ситуація не може не турбувати, економіка області зазнає втрат, люди залишаються без заробітків, знижуються податкові надходження до бюджету, – далі сказав губернатор. – Особливу тривогу викликає доля дрібних і середніх підприємців, які не можуть нормально працювати. Але ж громадян цієї категорії в нашій області особливо багато.

Як повідомив Е. Матвійчук, перед керівниками правоохоронних органів уже поставлено завдання «нормалі­зувати виниклу ситуацію і забезпечити спокійну роботу портів, а також припинити стояння на рампах тих, кому там немає чого робити...». Проте, ситуація не змінилася на краще. Навпаки, як стверджували присутні, вона набула неприкритого корупційного характеру. І якщо її не змінити найближчим часом, це завдасть непоправної шкоди інвестиційній привабливості України.

Докладніше про це читайте у найближчому номері «ОВ».

А борги все-таки залишаються...

У 2010 році населення області оплатило житлово-комунальні послуги на суму 1,53 мільярда гривень, або на 24,6 відсотка більше, ніж у 2009 році. Про це повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.

У той же час загальна заборгованість жителів щодо оплати таких послуг на початок 2011 року склала 483,9 мільйона гривень. Зокрема за опалення і гарячу воду – 42, за газ – 19,6, за утримання будинків і прибудинкових територій – 19 відсотків від загальної суми боргу. Крім того, заборгованість за електроенергію на початок січня склала 105,5 мільйона гривень. Однак це на 7,2 мільйона гривень менше, ніж на той же період 2010 року.

Музей, де завжди цікаво

Кілька днів тому єдиний в Україні Одеський музей особистих колекцій імені Олександра Блещунова відзначив 22-гу річницю з того дня, коли він відчинив двері для відвідувачів.

А влітку виповниться чверть сто­ліття від дня заснування музею. У його стінах пройшло близько двохсот різних виставок, серед яких – інтерактивні проекти «Нескінченна подорож», «З історії людських слабкостей», «У світі Андерсена», «Його величність Порцеляна», «Гоголеумъ» та багато інших. Тут вже майже десять років працює музейно-освітній центр «Співтворчість» для дітей та їхніх батьків, на базі якого регулярно провадяться заняття і майстер-класи різної тематики, функціонує медіа-центр «Інші ігри». Будучи переможцем першого і лауреатом другого Всеукраїнських музейних фестивалів, колектив цієї культурної установи веде активну підготовку до участі в третьому, що відбудеться у вересні поточного року.

На усіх гостей, що прийшли на свято з нагоди 22-ї річниці відкриття музею для відвідувачів, чекали оновлена експозиція залу «Христианство», а також презентація наукового каталогу ікон в електронному вигляді.

Знімають психологічну драму

В Одесі проходять зйомки нового художнього фільму «Будинок з башточкою».

Як розповів в.о. голови правління ЗАТ «Одеська кіностудія» Віктор Ноздрюхін-Заболотний, цей проект ініційований загальнонаціональним телеканалом «1+1».

Однак Одеська кіностудія бере участь у виробництві картини, лише надаючи часткові послуги, підкреслив він.

Режисер стрічки – Єва Нейман, яка у 2007 році на нашій кіностудії зняла фільм «Біля річки». Картина «Будинок з башточкою» знімається за однойменним оповіданням Фридриха Горенштейна. Дія відбувається під час Великої Вітчизняної війни. Головний герой – маленький хлопчик, навколо якого і розгортається психологічна драма.

Головну роль виконує Дмитро Кобецький. Також у фільмі зайнята Марія Поліцеймако, Альберт Філозов, Катерина Голубєва, Михайло Векслер, Віталій Лінецький та інші актори.

Провели Урок миру

«Я часто думаю о том, что вся земля – мой отчий дом». Під такою назвою в Одеській загальноосвітній школі № 50 пройшов черговий Урок миру, що став уже тут традиційним.

Перед старшокласниками виступила член обласної Ради миру, лауреатка літературної премії імені Івана Рядченка Світлана Лукіна, яка свого часу закінчила цей загальноосвітній заклад із золотою медаллю.

Основною темою зустрічі була діяльність обласної Ради миру, реалізація її доброчинних програм. Під час активного діалогу прозвучали поетичні твори Івана Рядченка, Роберта Рождественського, Миколи Заболоцького, Рюрика Івлєва.

Заслужений діяч культури України Євген Лукашов вручив Світлані Лукіній Почесну відзнаку «За гуманізм. За миротворчість» – нагороду Одеської обласної Ради миру.

У проведенні Уроку миру також взяли участь директорка школи Юлія Ткаченко та завідувачка дитячої бібліотеки № 4 Надія Чуприна.

Савранський район

За оренду майже розрахувалися

Як повідомив заступник начальника відділу управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Майсос, згідно зі звітними даними, сільськогосподарськими підприємствами ра­йону за користування майновими паями нараховано орендної плати понад 79 тисяч гривень, з яких 96 відсотків вже виплачено.

У той же час за оренду земельних паїв нараховано близько семи міль­йонів гривень. Виплату здійснено на 99,6 відсотка. Розрахунки провадились як у грошовій, так і в натуральній формах.

Ширяївський район

На черзі – ремонт водонапірної вежі

Крім організаційних питань, на першій сесії Саханської сільської ради шостого скликання новий склад депутатів обговорив питання, що найбільше непокоять сільчан.

Зокрема, мова йшла про одну із башт Рожновського, що розташована на віддаленому кінці села і потребує капітального ремонту. Тому часто підводить водокористувачів. Тож депутати поставили собі за мету вирішити це питання у поточному році. Тим паче, що досвід такої роботи в сільради вже є. Кілька років тому за рахунок Українського фонду соціальних інвестицій у Саханському спорудили водонапірну вежу. Спочатку вона обслуговувала тільки загальноосвітню школу. Торік вдалося прокласти близько кілометра водогону. Тож тепер ще багато господарів мають змогу користуватися якісною питною водою.

Котовський район

Своя рада спонсорів

Жодна корисна справа в Чапа­євській сільраді не обходиться без допомоги ради спонсорів.

Входять до неї керівники сільгосп­підприємств, підприємці, депутати: Михайло Скуртул, Сергій Михайлюк, Сергій Шляхта, Сергій Косюга, Сергій Скуртул, Світлана Яшна, Сергій Грек, Василь Дем’янов, Василь Станько, Валентин Хмельницький, Валерій Кіріяк.

Наприклад, літнє оздоровлення дітей було організовано на високому рівні завдяки фінансовій допомозі цих людей і забезпеченні дітей якісними продуктами харчування під час їхнього перебування на шкільному оздоровчому майданчику. Під час новорічних і різдвяних свят усі діти до 17 років одержали від спонсорів подарунки, а жителі сіл Вишневого та Чапаєвки, які прийшли на свято до сільського Будинку культури, – призи та сувеніри.

Татарбунарський район

В аспекті захисту прав дітей

В райдержадміністрації відбувся семінар-нарада з міськими та сільськими головами, а також фахівцями виконкомів міської та сільських рад.

Розглядалися питання захисту прав та інтересів дітей, роботи органів опі­ки та піклування.

З інформаціями виступили начальник служби у справах дітей Н. Фоміна, начальник відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Н. Богаченко, в.о. головного спеціаліста відділу освіти І. Зубак. Запрошеним на семінар 9 багатодітним батькам вручили дитячий одяг, а вихователю дитячого будинку сімейного типу Л. Летинському – ще й канцелярське приладдя. Воно було зібране під час проведеної районним центром зайнятості доброчинної акції «Державні службовці – дітям». Грамоти та цінні подарунки було вручено переможцям районного конкурсу «Конвенція очима дітей».

Великомихайлівський район

На радість собі і людям

Ініціативна група жителів Ново­борисівки на чолі з Валерієм Міняйликом перед настанням зимових холодів взялася до роботи і посадила біля сільського клубу 250 саджанців клена, дуба та аличі.

Люди, які були задіяні у цій добрій справі, понад усе прагнули зробити приємне не лише собі, а й усій громаді. Не лишились осторонь шля­хетного починання працівники Великомихайлівського лісгоспу і Петрівського лісництва, які допомогли саджанцями. Спільними зусиллями зроблено справу на роки, на радість новоборисівцям.

Інформаційну добірку підготували: В. Козюра, А. Михайленко, Є. Низов, Л. Півторак, О. Небогатов, А. Степанова, С. Окорокова, О. Харченко, А. ДНІСТРОВ

У савранських міліціонерів – новий автомобіль

Цього морозного ранку у подвір’ї біля адмінбудинку вишикувався весь особовий склад райвідділу внутрішніх справ.

Начальник Савранського райвідділу Вадим Лісниченко повідомив, що для покращення умов праці правоохоронцям виділено новий автомобіль.

Він підкреслив той факт, що навіть в такий скрутний в економічному плані період держава знаходить кошти для зебезпечення міліції технічними засобами з метою швидкого реагування на виклики. Тепер можна буде швидко доїжджати у віддалені села району.

Автомобіль був перев’язаний рожевою стрічкою, його вручали райвідділу голова райради Микола Бадюл та голова райдержадміністрації Олег Іспанюк.

А настоятель храму Касперовської ікони Божої Матері протоієрей Олег освятив транспортний засіб і весь особовий склад, щоб вони активно працювали на благо громади.

До речі, крім автомобіля, уже в цьому році райвідділ одержав три комп’ютери для обробки інформації.

– Добре те, – сказав Вадим Лісниченко, – що сьогодні в нашому житті є не тільки проблеми та негаразди, а й певні здобутки. Виділення автомобіля в один з найменших районів області – підтвердження цьому. І такі події потрібно помічати, про них треба говорити.

Лариса ПІВТОРАК,власкор «Одеських вістей»,Савранський район

Очима юних художників

У картинній галереї Ізмаїльського естетичного центру розгорнуто виставку дитячого малюнка. Тридцять юних художників – вихованців дитячої школи мистецтв одержали можливість подати свої роботи на суд глядачів.

У помітних, яскравих, щирих у своїй наївності малюнках – все життя місцевої дітвори. Тут вам і катання на лижах і ковзанах, і святкування Нового року, Різдва, колядки, хороводи навколо ялинки... Справжня оповідь про нашу бессарабську, нехай не завжди сувору, але таку веселу зиму.

Директорка центру Емілія Євдокимова тепло привітала учасників виставки, побажавши їм упевнених кроків на їхньому творчому шляху. Під час відкриття експозиції учні театрального відділення школи мистецтв підготували і показали сценку з вистави «Жадібний гном». А потім був концерт. Звучали виступи однолітків – вокалістів, читців. Ну, а на завершення був солодкий стіл...

Євген Маслов,власкор «Одеських вістей»,м. Ізмаїл

До школи – з комфортом

В районі поступово втілюється в життя державна програма «Шкільний автобус». Завдяки плідній співпраці райдержадміністрації, районної ради, відділу освіти та за підтримки обласної влади учні Новосамарської ЗОШ І-ІІІ ступенів отримали в своє користування новенький автобус, а їхня «газель» передана в розпорядження школярів Римарівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-дитсадок». Ці подарунки вручили заступник голови райдержадміністрації Микола Піструіл та начальник відділу освіти Олександр Лончак.

Дуже зраділи комфортабельним транспортним засобам діти, які мешкають у віддалених селах. Відтепер автобус на 25 посадкових місць підвозитиме учнів Новосамарської школи з сіл Олександрівки та Іванівки. Він робитиме два рейси.

Залишилися задоволеними й римарівські школярі, особливо діти із села Нестерового, яких до цього часу попутно підвозив автобус сусідньої Гулянської ЗОШ.

Завдяки шкільним автобусам діти не лише вчасно приїжджатимуть на заняття, а й зможуть брати участь у різноманітних районних змаганнях, фестивалях, конкурсах та олімпіадах, а під час канікул – здійснювати екскурсійні поїздки. Начальник відділу освіти Олександр Лончак зазначив:

– У часи інформаційного і технічного прогресу важко уявити ситуацію, коли діти не можуть здобути освіту лише тому, що школа розташована далеко від села.

Наш кор.,Красноокнянський район

Выпуск: 

Схожі статті