Чи варто чекати милості від інвестора?

У програмі економічних реформ В. Януковича «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава», яка, крім іншого, передбачає розвиток сільського господарства, цілком справедливо відзначається, що природно-ресурсний потенціал України використовується вкрай неефективно, а розвиток її агропромислового комплексу значно відстає від передових країн світу та Євросоюзу. Комітет з питань економічних реформ при Президентові України визначив низку напрямів, за якими повинні працювати державні мужі. Однак зусилля посадових осіб – ніщо, якщо в селах, на землі не будуть працювати фахівці, які розбудовують вітчизняний АПК.

Одним з таких фахівців на півдні Одещини є депутат Кілійської районної ради Дмитро Іванович Артеменко, керівник сільськогосподарського виробничого кооперативу «Вікторія» (на знімку).

Ми вже розповідали про специфіку цього СВК, яке вміло використовує природний потенціал села Фурманівки, розташованого на березі великого прісноводного озера Китай, – тут вирощують племінних сірих гусей. Добірне стадо доходить до 6-7 тисяч голів. Однак колектив господарства Дмитра Артеменка не зупиняється на досягнутих позиціях: нещодавно в СПК «Вікторія» з’явилася ще одна ферма, де одержують племінних курей породи «адлер сріблястий». На сьогоднішній день на фермі нараховується 4,5 тисячі голів цієї птиці.

– Насамперед, ми робимо ставку на виробництво та продаж молодняку, – розповідає керівник. – Наших гусенят і курчат купує не лише місцеве населення, щоб, використовуючи кормові ресурси, виробити на подвір’ях власне екологічно чисте м’ясо. У нас є й оптовий покупець, який приїжджає за нашим молодняком із Черкаської, Сумської, Луганської та інших областей України.

«Адлер сріблястий» користується попитом – порода невибаглива, відрізняється гарною несучістю та за правильного догляду швидко набирає вагу.

Що таке навесні, коли на птахофермах з’являється потомство і йде його реалізація, одержати на рахунок кооперативу свіжу копійку? Це означає, не користуючись банківськими кредитами, успішно провести посівну кампанію, жнива, засипати зерно в засіки і чекати, доки на ринку встановляться прийнятні ціни.

Депутат Кілійської районної ради схильний вважати, що не варто цілком сподіватися на закордонного інвестора – багато чого можна зробити своїми руками. Було б бажання та зацікавлення займатися виробництвом!

Выпуск: 

Схожі статті