Нові ставки податків

Як уже повідомлялося в «ОВ», на сесії Білгород-Дністровської міськ­ради спірні пункти щодо муніципальних податків було знято з розгляду. 28 січня відбулася позачергова, шоста сесія. На ній обговорено коректування податкових ставок у Положенні «Про місцеві податки та збори міста Білгорода-Дністровського». Вироблений у міжсесійний період проект рішень з урахуванням спільної думки було підтримано одностайно 33 присутніми депутатами.

У підсумку з початку 2016 року ставка податку на земельні ділянки із правом власності склала 3% від їхньої нормативно-грошової оцінки. Для держпідприємств – 2%. Для комунальних підприємств і фінустанов комунальної власності міста депутати схвалили 1-відсоткову ставку. Для сільгоспугідь і земель загального користування встановлено ставку 0,2%. Податкову ставку в розмірі 0,06% визначено для вищих навчальних закладів, громадських організацій інвалідів і релігійних організацій.

Також внесено коректування в частині податку на нерухоме майно. Примітно, що даний податок власники «зайвої» житлоплощі оплачуватимуть за умови внесення їхнього житла до єдиного реєстру. Звільненими від податків на нерухомість є особи пільгової категорії, серед яких інваліди першої та другої груп, багатодітні, ветерани війни, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасники АТО і члени родин загиблих учасників антитерористичної операції. На пропозицію депутата Віталія Граждана, список пільговиків за податком на всю житлоплощу, що перебуває у власності, доповнили пенсіонери за віком.

На сесії підтримано депутатський запит Олени Римської від фракції БПП «Солідарність» за зверненням близько двох тисяч городян із проханням про перенесення обласного протитуберкульозного диспансеру за межі Білгорода-Дністровського. Комплекс будинків після звільнення і знезаражування площ пропонується використовувати в якості хоспісу для хворих на СНІД у термінальних стадіях і для геронтологічного центру.

Выпуск: 

Схожі статті