Склали план дій

Сьогодні перед місцевими радами постало багато завдань та викликів у зв’язку з децентралізацією. 

Треба планувати місцевий розвиток уже з увагою до майбутніх змін, враховуючи додаткові ресурси та повноваження, роз’яснювати мешканцям, що чекає громаду. В Комінтернівському до обговорення цих питань долучилися громадські експерти. Тут відбулася, можна сказати, стратегічна сесія, на якій мешканці разом із представниками селищної ради розглянули шляхи вирішення проблем громади та перспективи децентралізації.

В сесії взяли участь депутати, працівники освіти, медицини, місцеві підприємці та активісти. Організувала захід Асоціація сприяння самоорганізації населення. Як і в більшості сільських громад, тут є низка проблем, які не вирішувалися десятиліттями. Це водопостачання, каналізація, стихійні сміттєзвалища. Тому жваві дискусії виникли довкола проектів саме у сферах ЖКГ та благоустрою. Працівники освіти висловили свою думку щодо оптимізації роботи шкіл, підтримали ідею їх закриття в сусідніх маленьких селах, відзначили, що навчальний заклад у Комінтернівському для прийняття поповнення потребує дооснащення та ремонту. Але найпроблемнішим залишається стан дитячого садочка. Місцеві підприємці запропонували розширювати торговельні площі, організовувати ярмарки для реалізації продукції.

Селищний голова Людмила Прокопечко зазначила, що деякі з запропонованих громадою заходів уже виконуються, інші пропозиції будуть опрацьовані та у перспективі включені до планів роботи селищної ради. На сесії були також презентовані результати проведеного напередодні в Комінтернівському експертного опитування щодо проблемних питань у громаді. Учасники спиралися на результати цього дослідження. 

За результатами обговорення було спільно створено «План дій» щодо розвитку громади у дев’ятьох сферах на два роки. Для його виконання громада планує залучати фінанси з місцевого, обласного й державного бюджетів, а також кошти місцевих підприємців і міжнародних фондів.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті