Під покровительством Архістратига Михаїла

Святий з вогненним мечем у руках відтепер – офіційний символ селища Любашівки, поміщений на гербі та прапорі, зареєстрованих наприкінці листопада в Геральдико-вексилологічному реєстрі Одещини. Селищний голова Геннадій Павлов вельми вдоволений, що райцентр нарешті має власну символіку, гідну історії та добрих справ земляків.

Зі свого боку влада дбає про добробут людей, які славлять і збагачують рідний край своєю працею. Про це красномовно свідчать, зокрема, видатки з місцевого бюджету. Наприклад, 11,5 млн грн, спрямовані на соціально-економічний розвиток селища та села Вишневого. Принагідно підкреслимо, що загальний бюджет Любашівської селищної ради становить 16,3 млн грн. До кінця року він буде перевиконаний на 2,5 мільйона. Задля цього мобілізовано всі наявні резерви – орендну плату за землю, акцизний збір тощо.   

Загалом є беззаперечною ефективність і дієвість запропонованих селищним головою та затверджених депутатським корпусом програм, таких як відзначення найкращих трудових колективів і окремих громадян, підтримка обдарованих дітей та молоді, охорона довкілля, соціальний захист окремих категорій населення та благоустрій населених пунктів. Адже вони підкріплені достатнім фінансуванням. Приміром, програма соціально-економічного розвитку, вперше запроваджена ще у 2011 році, щороку уточнюється і доповнюється. Це насамперед стосується ремонту доріг, полагодження та будівництва водопровідних мереж і вуличного освітлення.

У розмові очільник любашівської громади підкреслив, що програми писалися не за один день, тому всі пункти добре обдумані й виважені, максимально враховано думки та прагнення людей.

 – Я твердо переконаний, що кожна програма мусить мати свою мету. Нам належить знати, до чого ми йдемо, ми хочемо бачити, як наше селище стає привабливішим і зручнішим для людей, – наголосив Геннадій Павлович. – Що стосується моєї команди, то колектив досвідчений і доброзичливий, а депутатський склад обрано дієвий та злагоджений. 

Результат роботи – близько 17 тисяч квадратних метрів відремонтованих вулиць. Завершено благоустрій вулиці Чайковського, на черзі – Квіткова, Кошового, Воїнів-інтернаціоналістів, Маяковського і провулок Малий. У грошовому еквіваленті це 5 млн 878 грн власних заощаджень (левову частку витрат покриває акцизний збір), бо обіцяних 2,3 млн з державного бюджету селищна рада так і не дочекалася. 

Однак своїм пріоритетним завданням Геннадій Анатолійович вважає забезпечення жителів громади безперебійним водопостачанням. Питання питної води завжди було дуже гострим у Любашівці та Вишневому. Тому близько двох мільйонів гривень субвенції спрямовано  комунальному підприємству «Джерело-Комунсервіс» на будівництво та капітальний ремонт водогонів і буріння свердловини. Сьогодні вже прокладено новий трикілометровий водопровід у Вишневому. Ще три сотні осель у селі та Любашівці будуть забезпечені водою.       

Втім, крім проблем з дорогами та водою, віднайдеться ще чимало нагальних питань, яких не оминає своєю увагою селищний голова. Мова, зокрема, про вуличне освітлення, на яке передбачено 700 тис. грн, та комунальну сферу, від якої залежить благоустрій Любашівки і Вишневого. На цю статтю видатків у селищному бюджеті закладено понад 1,8 млн грн, придбано потужний трактор ДТ-75 для роботи на сміттєзвалищі. Виношує Геннадій Павлов плани щодо сортування сміття, а поки що укладаються угоди з любашівчанами на вивезення побутових відходів та встановлюються урни і сміттєві баки. Також селищна рада хоче, щоб усі підприємці, які працюють у райцентрі, викладали тротуари бруківкою біля своїх магазинів.

Говорив Геннадій Анато­лійович і про виділені ним любашівським освітянам та медикам субвенції у сумі 2 млн 888 тис. грн на придбання шкільного автобуса для гімназії та запровадження енергозберігаючих технологій у закладах освіти та охорони здоров’я, і про підтримку з боку влади ветеранів АТО, війни та праці, учасників бойових дій, молодого покоління. Приміром, дошкільнят із Вишневого безкоштовно підвозять у дитсадок і додому на маршрутці, а для зручності пасажирів обладнані комфортні зупинки. Планується розбити новий мікрорайон, де виділятимуться присадибні ділянки для нинішніх захисників Вітчизни.  Переймається місцева влада збереженням житлового фонду, витративши на потреби чотирьох об’єднань співвласників багатоквартирних будинків 80 тис. грн.

Геннадій Павлов твердо переконаний, що розвиток сучасного селища європейського зразка неможливий без залучення інвестицій. Значно сприятиме цьому генеральний план, який  чекає затвердження і який з початком 2017 року забезпечуватиме сталий, збалансований розвиток Любашівки та Вишневого.

– Проектів маємо чимало, є над чим працювати. Головне, щоб наші громадяни не були пасивними, не склали рук і не чекали, поки хтось прийде і зробить, щоб усім було добре, – говорить Геннадій Анатолійович. – Тим паче, що ми готові стати об’єднавчим центром і для сусідніх громад. Долучайтеся до наших ініціатив, і тоді ми ра­зом зробимо наші домівки по-справжньому європейськими.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті