З позицій сьогодення

В Одеській національній нау­ковій бібліотеці проведено низку заходів з нагоди Дня Соборності України та Дня героїв Крут.

Серед них – книжково-документальна виставка «Соборність України – доленосна подія Української революції 1917-1921 років», обговорення хронікально-документальної стрічки «Акт злуки УНР і ЗУНР 22 січня 1919 року» (автор Каляндрук Т.Б. та ін.), радіоогляд нових видань, що висвітлюють тему Українських визвольних змагань 1917-1921 рр. Центральною подією стала Година науковця, яка відбулася за участю провідних учених, краєзнавців міста, викладачів і студентів вищих і середніх спеціальних закладів.

Сьогодні, у складні часи жорстких випробовувань долі, оборони нашої Незалежності, є потреба ще раз збагнути, зрозуміти душею необхідність об’єднання всіх наших зусиль довкола ідеї подальшого конструктивного державотворення і державоутвердження. Ця тема стала провідною в розмові науковців із молоддю. Бесіда супроводжувалася використанням спеціально дібраного літературного матеріалу. Хочеться думати, що цей обмін думками матиме сприятливий вплив на подальшу життєву позицію та дієві зусилля його учасників.

Провідна бібліотекарка Валентина Колесникова звернула увагу присутніх на раритетне видання 1926 року, роботу одного із засновників одеської «Просвіти», активного члена українського національно-визвольного руху Сергія Шелухіна «Варшавський договір між поляками і С. Петлюрою 21 квітня 1920 року». Талановитий юрист ретельно аналізує цей документ, його правосильність на міжнародному рівні, з урахуванням українських національних інтересів. Не менш цікавими для студентів стали найновіші дослідження, присвячені Соборності України. Наприклад, збірка наукових праць за матеріалами роботи круглого столу, що відбувся в Києві 20 січня 2015 року. Приділено увагу і книгам одеських науковців, таких як С. Боган, Т. Вінцковський, Т. Гон­чарук, А. Мисечко, О. Музичко, В. Хмар­ський. 

Дуже цікавими були й доповіді Та­раса Гончарука, Сергія Богана, Оль­ги Коваленко, Валентини Долго­чуб, Ксенії Сорокіної. Вони викликали жваве обговорення, адже у молоді була можливість пропонувати провідним фахівцям свої запитання, проводити паралелі між історичними подіями минувшини та сьогоденням. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті