Кровоносні судини економіки

Позачергова (шістнадцята) сесія Кодимської районної ради зібралася з приводу двох питань: зміни до рішень «Про затвердження програми з безпеки дорожнього руху в районі» та «Про районний бюджет Кодимського району на 2017 рік».

Ні для кого не таємниця, що дороги на півночі Одеської області давно потребують ґрунтовного оновлення. Чи не в найгіршому стані – двадцятикілометрова ділянка траси між селами Будеї (Кодимський район) і Мирони (Балтський район). Кілька десятиліть цей шлях не знав ремонту, він зруйнований. Але якщо у 1980-ті роки тут траплялися поодинокі автомобілі, то починаючи з 1990-х траса оживилася зерновозами, бензовозами, легковичками, автобусами.

Свого часу, відвідавши Кодимщину, очільники області Анатолій Урбанський і Максим Степанов зазначили необхідність реконструкції ще й з огляду на перспективу створення госпітальних округів. Тому на ремонт ділянки Кодима – Балта з обласного бюджету буде направлено понад 53 млн грн – кошти від митних доходів. 

Сьогодні поки що йдеться про дрібний, ямковий та капітальний ремонт ділянки Кодима – Балта, а не про будівництво нової дороги. І у зв’язку з початком відновлення дорожньої інфраструктури кодимчанам потрібно було терміново внести до згаданих вище рішень зміни, які й було одностайно ухвалено.

Тут намагаються підтримувати дороги власними силами, хоча й не завжди це вдавалося. А цьогоріч до цього спонукало ще й наближення другого етно-екофестивалю «Кодима-фест». Буде багато гостей, серед яких є підприємці, потенційні інвестори. Адже можливості району чималі, але значною мірою незадіяні. Взяти хоча б перспективи зеленого туризму. 

Нині роботи проводяться за рахунок співфінансування у двох напрямках: Кодима – Балта і Кодима – Лисогірка. У фінансуванні беруть участь сільські, міський, районний бюджети, сільгосптовариства. Будуть відремонтовані напрямки Кодима – Балта, Кодима – Серби, Кодима – Баштанків, Кодима – Лисогірка. 

Підрядник – ТОВ «Березівкаагро­шляхбуд» – визначений Службою автодоріг України в Одеській області. За словами голови райдержадміністрації В. Козачка, тендер на подальший ремонт відбудеться в серпні, і вже у вересні почнуться роботи на автошляху Будеї – Балта. Принаймні кодимчани дуже цього сподіваються.

Що стосується напрямку в бік Лисо­гірки, то сьогодні ремонтуються і сам центр села, і дорога, що з’єднує Лисогірку та Федорівку по маршруту шкільного автобуса. Ремонт проводиться за кошти ТОВ «Агрофірма «Кодима» (керівник Микола Сорочан) і сільської ради (голова Олександр Пушкар). Виконує його Кодимський райавтодор.

У районі оперативно взялися за вирішення однієї з найактуальніших проблем, бо вкрай незадовільний стан доріг негативно позначається на всіх сферах економічно-господарського комплексу. Це перешкоджає інвестиціям, підприємницькій діяльності, страждають бюджет і соціальна сфера. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті