Родючість поруч з екологічністю

У Татарбунарському ра­йоні завершено збирання ранніх зернових і зернобобових культур. Валовий збір – 273,3 тис. тонн при середній урожайності 43,9 ц/га, що на 16% більше, ніж торік. 

У збиранні врожаю брали участь близько 420 фермерських господарств, 30 сільгосппідприємств і особисті селянські господарства. Було задіяно 180 зернозбиральних комбайнів, 897 тракторів, 254 автомобілі. Крім цього, було укладено договори на залучення додаткових 82 комбайнів імпортного виробництва. 

Першими завершили жнива ПП «Агро-СОЯ», СТОВ «Буджак», ПП «Агро лідер-Т7», СВК «Борисівський», ФГ «Чакір М.І.». Лідерами щодо урожайності ранніх зернових і зернобобових культур (понад 60 центнерів з гектара) стали СФГ «Вікторія», СФГ «Бабич М.О»,  ТОВ «Промагро», ПП «Агролідер-Т7», ТОВ ім. В.З. Тура, СФГ «Чакір М.І.», ТОВ ВКФ «Україна».

Найнижча врожайність (мен­ше 40 центнерів з гектара) – у господарствах СПАТ СП «Чорноморська перлина», АР ТОВ «Світлий путь», СВК «Вишневе».

Почалася підготовка ґрунту під сівбу озимих зернових культур урожаю наступного року. На початок серпня було підготовлено майже 24,2 тис. га. Також провадиться робота щодо закупівлі мінеральних добрив та заготівлі насіннєвого матеріалу. 

Незважаючи на заборону, деякі господарі спалюють пожнивні рештки. Управління агропромислового розвитку райдержадміністрації спільно з Татарбунарським міськрайонним сектором Головного управління Державної служби надзвичайних ситуацій в Одеській області проводять виїзди і складають акти про пожежу, які будуть направлені до державної екологічної інспекції в Одеській області для відповідного реагування. 

Хочеться відзначити господарство СФГ «Лапа-К» (керівник Лапа А.Б.) Струмківської сільської ради, яке, обробляючи близько 400 га землі, не спалює жодного гектара. Рослинні рештки дискуються або заорюються. Перед тим розкидаються мінеральні добрива. Такої технології дотримуються господарства СФГ «Вікторія», СФГ «Чакір М.І», СФГ «Анаста», ФГ «Фаворит-Т», СТОВ «Буджак», СФГ «Бабич М.О.». 

Сподіваємося, високі показники врожайності у даних господарствах послугують аргументом для керівників інших сільгосппідприємств, і ті використовуватимуть післяжнивні рештки як додаткові добрива та не спалюватимуть їх на полях. Така практика сприяє підвищенню родючості грунту та поліпшенню екологічного стану середовища. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті