Давати лад

Перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Терещук представив громаді Любашівщини голову ра­йонної державної адміністрації Віталія Васильовича Лабуша. Відповідний наказ за результатами відкритого конкурсу з визначення компетентності та відповідності претендента на цю посаду підписав Президент України Петро Порошенко 8 серпня. 

– Люди хочуть сьогодні бачити владу, яка працює. Щоб не було свавілля та беззаконня. Я переконаний, що новопризначений керівник візьме кермо влади у свої руки і разом з депутатами всіх рівнів продовжить наводити лад. По-іншому сьогодні не може бути, – наголосив Олександр Терещук. 

Він також акцентував увагу на тому, що в районі тривожна ситуація із зайнятістю. Згідно зі статистичними даними, близько 72 відсотків працездатного населення віком від 18 до 60 років офіційно ніде не працює. Велася мова і про рейдерське захоплення земель сільськогосподарського призначення (на щастя, таких конфліктів у районі не зафіксовано), про запровадження програми з енергозабезпечення, залучення інвестицій, ефективну діяльність об’єднаних територіальних громад, ремонт і збереження доріг, боротьбу з корупцією, турботу про дітей-сиріт, про передання комунальних доріг на баланс місцевим радам. 

Депутат обласної ради Анатолій Артеменко у своєму виступі підкреслив, що Віталій Лабуш – із місцевих. Він уродженець села Ясенове-Друге, і в його особі район отримав керівника із бездоганною репутацією, чималим досвідом роботи у правоохоронних органах (працював прокурором Тарутинського і Любашівського ра­йонів) та в державній виконавчій владі. 

– Ми маємо підтримку з боку обласного керівництва, тож намічені плани стосовно соціально-економічного розвитку нашого краю втілюватимуться в життя, – додав Анатолій Артеменко. – Тим паче що наш район посідає третє місце в області щодо освоєння коштів, спрямованих на розвиток освіти, медицини та культури. 

Керівник ТОВ ВНФ «Зеленогір­ське» Олександр Манзар привітав Віталія  Лабуша з призначенням, побажав, щоб з його приходом влада стала прозорою, справедливою та ближчою до людей, дослухалася до проблем аграріїв.

Подякувавши за високу довіру та вітання, голова РДА Віталій Лабуш окреслив пріоритетні завдання, на реалізацію яких спрямовуватиме свої зусилля. 

– Як житель району, бачу, які є проб­леми і шляхи їх вирішення, – зазначив він. – Найперше, що сьогодні потрібно зробити, – це повернутися до теми об’єднання територіальних громад. По-друге, – забезпечити якісною освітою не лише дітей із Любашівки, Зеленогірського та Троїцького, а й з таких невеликих сіл, як Агафіївка, Кричунове та інших. На часі питання легалізації робочої сили, бо, як зазначалося, рівень незайнятості населення сягнув 70 відсотків. Використання бюджетних коштів має бути цільовим та раціональним. У найкоротший термін необхідно провести інвентаризацію сільськогосподарських земель. Про цю проблему ми чули дуже багато розмов. Усі голови райдержадміністрацій, які до мене працювали, переймалися нею, але нічого істотного так і не зробили. Хвилює використання земель колективної власності, які не розпайовані, але кимось використовуються безоплатно. Потрібно їх перевести в комунальну власність і передавати в оренду від сільських рад. Так само важливим для розвитку економіки є впровадження нових інвестиційних проектів. 

Говорив новопризначений чиновник про негаразди в сільськогосподарській галузі. Насамперед – про господарювання одноосібників, які, нераціонально використовуючи земельні ресурси, отримують найнижчі врожаї, чим набагато знижують загальнорайонний показник по валовому збору зерна. 

– Моє завдання – зробити наш ра­йон, у якому я народився й живу, багатим, квітучим, – наголосив насамкінець Віталій Лабуш.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті