Щедрий стіл «Балтської Масляни»

У Балтській ОТГ зародили нову традицію. Тут відбувся перший фестиваль-­ярмарок «Балтська Масляна».

Захід виявився надзвичайно велелюдним. У фестивалі взяли участь три міських школи, шість дитячих садків, сім мікрорайонів міста, міська та районна ветеранські організації, районна організація людей з інвалідністю, школа­інтернат, заклади культури, кафе, ресторани, магазини, просто городяни.

Всього було представлено 36 столів, оформлених у традиційному українському стилі. Вони взяли участь у конкурсі «Щедрий стіл».

Масляне застілля вирізнялось розмаїттям млинців з різноманітними начинками і без них, оладками і варениками в сметані, картопляниками і пирогами, іншими національними стравами.

В рамках фестивалю пройшла виставка місцевих умільців, де були показані вироби майстрів народного і сучасного мистецтва, присвяченого тематиці свята.

Також свої роботи показали вихованці Центру дошкільної творчості, педучилища, майстри із м. Подільска і Любашівського району.

Особливий успіх мали роботи в стилі «хенд мейд» (своїми руками). Вироби із соломки, ляльки­мотанки, заколки, сувенірні композиції складали групу ексклюзивних подарунків ручної роботи.

Серед розмаїття узварів, глінтвейнів, чаю, кави та інших напоїв найоригінальнішим виявився рецепт медовухи, виготовлений гостею фестивалю, жителькою Любашівського району Ольгою Гогулевською. Вона представила кілька видів медовухи, створеної за власним унікальним рецептом, використовуючи традиції предків.

Відбулись також спортивні змагання, де учасники показували свою силу, спритність, швидкість. На підтримку своїх спортсменів вболівальники влаштували танцювальний флешмоб. 

Цікавими були конкурси «Хто скоріше з’їсть вареники», «Від­гадай начинку млинця» та ін.

Журі конкурсу виявили переможців у 20 номінаціях. Всі вони були нагороджені подарунковими наборами з ексклюзивним напоєм «Масляна».

Всім учасникам змагань і конкурсів вручив подарунки перший заступник міського голови Валерій Желіховський.

Приз глядацьких симпатій завоював колектив Балтської школи №1 ім. Олеся Гончара.

Ознакою свята стала безпрограшна лотерея, під час якої були зібрані кошти на лікування учасника АТО Євгена Паєвського. Євген зараз перебуває на лікуванні у Балтській ЦРЛ.

– Приємно, що ми все більше прагнемо відродити народні традиції. Це надзвичайно цікаво і, крім всього, згуртовує громаду, – поділилася своїми враженнями начальник відділу культури міської ради Анастасія Фокша.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті