Розмірковують над об’єднанням громад

Депутати, посадові особи рад різних рівнів, державні службовці та керівники комунальних закладів району взяли участь у семінарі, який організували фахівці Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування за підтримки Великомихайлівської районної ради. Мова йшла про особливості поточного стану реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади і бюджетної політики. 

Також обговорювалося питання приєднання суміжних сільрад до вже створених об’єднаних територіальних громад. А таких у районі дві – Великомихайлівська і Цебриківська, що покривають понад 60 відсотків загальної площі Великомихайлівщини.

Радник з питань децентралізації Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Оксана Гуненкова повідомила про особливості процедур приєднання та зауважила на тому, яку роль в цих процесах відіграють перспективні плани формування територій громад. 

Присутні також отримали інформацію про можливість та особливості використання інструменту міжмуніципального співробітництва  для об’єднання різних ресурсів громад з метою вирішення їх спільних проблем та підвищення якості надання послуг населенню.

Дуже зацікавив присутніх виступ радника з питань місцевих фінансів Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування Олесі Голинської, яка повідомила про нові підходи у розподілу державних коштів, що спрямовуються на забезпечення діяльності бюджетних закладів соціальної сфери, у тому числі при розрахунку освітньої субвенції. 

Для тих громад, які ще розмірковують про можливість об’єднання, корисним було дізнатись про порядок обрахунку спроможності ОТГ на стадії прийняття рішення про її створення та про державну фінансову підтримку об’єднаних громад.

На знімку: запрошені на семінар почерпнули багато цікавої інформації

Выпуск: 

Схожі статті