Реформи децентралізації в Одеській області

У смт Авангард Одеської області розпочалося засідання дводенного круглого столу, організованого Комітетом Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування на тему «Вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування та механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення. Поточний стан і перспективи проведення реформи децентралізації у сфері освіти». 

У заході приймають участь народний депутат України, член Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Василь Гуляєв, депутат Одеської обласної ради Євген Копотієнко, Авангардівський селищний голова Сергій Хрустовський, Біляївський міський голова Михайло Бухтія­ров, експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», виконавчий директор Асоціації об’єднаних територіальних громад Валентина Полтавець, директор проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)» Ігор Парасюк, заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Олег Данилюк, Наталія Бескупська – експерт проекту «Партисипативна демократія та обґрунтовані рішення на місцевому рівні в Україні», що реалізується Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», Максим Лациба – керівник проекту USAID «Громадяни в дії», Український незалежний центр політичних досліджень, представники шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» та інші.

Учасники форуму обговорили актуальні питання вдосконалення базового закону системи місцевого самоврядування, сучасний стан та перспективи удосконалення законодавчого регулювання механізмів участі громадськості у вирішенні питань місцевого значення, поточний стан та перспективи проведення реформи децентралізації у сфері освіти. В ході засідання депутат облради Євген Копотієнко зауважив, що реформа децентралізації активно впроваджується в Одеській області. Її переваги на власному прикладі вже відчули безліч громад нашого регіону. В  багатьох населених пунктах почали приводити доладу все, що десятиліттями перебувало у занепаді – дороги, водогони, медичні, просвітницькі, шкільні та дошкільні заклади.

Выпуск: 

Схожі статті