Кошти для Аккерманської фортеці 

Одеська обласна державна адміністрація віднайшла кошти на  продовження реставраційний робіт, аби попередити руйнацію північно-західної частини Аккерманської фортеці. Йдеться про понад 2 мільйони 380 тисяч гривень. Про це повідомив голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов.  

Аккерманська фортеця – один із найпопулярніших туристичних об’єктів півдня України. Більшість істориків вважають її засновниками генуезців, які прийшли в Причорномор’я у XIII столітті. Середньовічний Аккерман став важливим пунктом на шляху «Із варягів у греки» та «Великому шовковому шляху».

У листопаді минулого року розпорядженням голови Одеської облдержадміністрації Максима Степанова було створено робочу групу з підготовки пропозицій та проектів документів щодо включення цієї пам’ятки архітектури до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. 

«Питання щодо виділення коштів на продовження реставраційних робіт розглядатимуть 21 серпня на черговій сесії Одеської облради. Сподіваюся, ми отримаємо підтримку від депутатів і кошти будуть виділені. Одеська область вже підготувала та затвердила номінаційну заявку на включення Аккерманської фортеці до Попереднього Списку ЮНЕСКО. Збереження цієї пам’ятки є одним з нагальних питань», – підкреслив Максим Степанов.  

Окрім того, на 2018 рік в обласному бюджеті було передбачено понад 3 мільйони 100 тисяч гривень: на облаштування декоративного освітлення пам’ятки та на розробку науково-проектної документації для першочергових протиаварійних робіт на її спорудах.

Выпуск: 

Схожі статті