Місток між минулим і майбутнім

Відтоді, як існують музеї, вони не лише несуть знання, а й своїми унікальними  колекціями відтворюють національний характер народу, його культуру, традиції, відповідають на численні запитання минулого і сьогодення.

З дня відкриття Ширяївського народного історико-краєзнавчого музею після масштабної реконструкції минуло небагато часу, але варто відзначити, що кошти витрачені недарма.  Музей отримав нове обличчя, збагатився цікавими експонатами, що стосуються війни в Афганістані та Чорнобильської трагедії. Підготовлено експозиції про земляків-учасників АТО та ООС. Увічнено пам’ять Олександра Цибульського, Івана Юсипіва, Максима Коваля, які віддали життя, мужньо захищаючи на Донбасі цілісність нашої країни.

Також оновлено тематичні експозиції «Минуле свого краю завжди хвилює», «Українська революція 1917-1921 років –  це нашої історії рядки»,  «Обличчя  голоду»,  «Традиції хліборобського роду», «В серцях  живуть  герої  Другої  світової війни 1939-1945 років»,  «Трударі  Ширяївщини», «Чорнобильська  трагедія»,  «Афганськими дорогами» та «Українська світлиця».

Велась науково-пошукова робота з вивчення історії селища. Насамперед, складено генеалогічне дерево і вивчено життєвого шляху його засновника Степана Ширяя. Новими світлинами поповнилася експозиція кращих  трударів нашого хліборобського краю.

Посеред залу в скляних стендах розміщені предмети повсякденного вжитку, знаряддя сільськогосподарського призначення, монети і банкноти різних часів. 

—  Оригінальні та цікаві ідеї для музею з’являються не одразу. Цьому процесу передують вивчення та дослідження матеріалів з окремої теми, переймання досвіду інших музейних установ. Важливим елементом покращення музейної роботи є дослідження вподобань відвідувачів, — розповіла завідувачка музею Олена Гліжинська. 

Оновлений музей приваблює чимало відвідувачів, насамперед - молодь. Тож музейні заходи повинні відповідати тенденціям, популярними в сучасному суспільстві, не втратити позитивного іміджу та зв’язків з сьогоденням.

Выпуск: 

Схожі статті