Особливості регіонального активізму

Останнім часом Одесу «штормить». Мова тут не про погоду (цього сезону вона, на диво, виявилась сприятливою), а про суспільно-політичну обстановку. Напади на активістів, різні громадські протистояння стали чільними темами не тільки в одеських, але й у всеукраїнських медіа. Тому не дивно, що ця ситуація привернула увагу правоохоронців найвищого рангу. Цього вівторка до Одеси візитом прибули Генеральний прокурор України Юрій Луценко та Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Вони провели зустрічі с представниками Нацполіції, одеськими журналістами, де проінформували мас-медіа про хід розслідування замахів на активістів.

- У справі Михайлика ми чекаємо на його медичну операцію, в якій сприяє одна з європейських країн, - зазначив Юрій Луценко. - Після цього місцеві правоохоронці нададуть нам кулю, за результатами аналізів якої ми будемо визначати її походження та подальшу долю кримінального провадження. Якщо вона співпаде з тими кулями, що були знайдені в пістолеті підозрюваних, тоді ми будемо вважати, що слідство має достатньо великий прогрес. І вже звідти будемо виходити на замовника. Але якщо того збігу не буде то, звичайно, будемо вже відпрацьовувати інші версії, які сьогодні є в розробці». 

У своєму спілкуванні з журналістами Юрій Луценко зачепив тему «особливостей регіонального активізму». Чимало активістів страждає, захищаючи права громадян, але вистачає й таких, що про справедливість думають в останню чергу. Час від часу стрічки новин наповнюються гучними заголовками, як люди, що називають себе громадськими діячами, перешкоджають будівництву в місті, чинять напади. І можна було б це списати на гнів обуреного люду, якого дістало свавілля чиновників. Проте дуже часто подібні «активісти» просто вирішують питання тих людей, що фінансують їхню діяльність. Генпрокурор також зазначив, що монополія на силу повинна належати тільки державі. Жоден юнак з битою чи самозваний активіст не може визначати міру правосуддя. Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков висловив свій жаль з приводу того, що місто очікують болючі та складні перевірки, пов’язані зі збільшенням патрулів на вулицях. Але за його словами, на сьогодні це та адекватна реакція, яку має виказати держава.

- В Одесі чомусь вирішили, що кожна політична група (чи угруповання) повинна мати при собі дві-три бригади активістів-бойовиків, - сказав Арсен Аваков. – При тому, що реальні активісти та суспільні діячі забиті, зокрема й фізично. На цю тему ще варто буде предметно говорити з представниками місцевої влади, проте миритися з таким станом речей не можна. В Харкові, Дніпрі, Запоріжжі та багатьох українських містах все по-іншому. Тоді чому має так бути в Одесі?

За підсумками візиту ухвалили рішення з низки питань, зокрема -перевірки всіх економічних схем. Для цього до Одеси приїдуть експерти зі столиці та інших українських регіонів, щоб спробувати відмежуватися від потенційних ризиків місцевих домовленостей. Наразі ж представники вищих державних органів влади називають Південну Пальміру «кримінальною столицею України». В порівняні з минулим це ще може бути прогресом - адже ще кілька десятків років тому Одесу називали «кримінальною столицею Союзу». Проте хочеться, щоб таких епітетів наше місто взагалі позбулося. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті