Бережуть вікову традицію

Обрядовість є важливим компонентом суспільного життя і традиційної духовної культури жителів села Осички. Задля збереження культурної спадщини на Савранщині проводиться обряд «Осичківський Дідок». Ця традиція (зі слів старожилів) передається з покоління в покоління вже майже два століття. 

Щорічно 14 січня з двох сторін села Осички вирушають назустріч дві галасливі і веселі процесії, які складаються з Козака, Маланки та Дідків (в цей день їх чисельність перевищує 20 осіб), а також жителів цих кутків. Всі сходяться на так звану межу, де закопаний високий стовп, на якому розвішують різні подарунки. На цьому місці ташується велика сцена, звучить гучна музика, глядачі мають змогу переглянути виступи аматорських колективів району. 

Учасники дійства розпочинають обряд вихваляння своїх Маланок, ролі яких виконують  маленькі дівчатка. Опісля чого Маланок ставлять на довгий високий стіл, відкорковують вино та пригощають всіх присутніх традиційними українськими стравами, приготовленими тут же.  

Також можна відвідати резиденцію Святого Миколая, яка працюватиме до Водохрещі, встигнути загадати своє найзаповітніше бажання, посмакувати смачними стравами, придбати сувеніри, насолодитися концертним дійством та казковою атмосферою.

На знімку: вихваляння Маланки

Выпуск: 

Схожі статті