Міноборони йде ва-банк

25 січня, о п’ятій ранку, територію Лермонтовського санаторію в Одесі зайняли люди без розпізнавальних знаків на одязі, в балаклавах і з явним наміром не пускати нікого з працівників на робочі місця. Тимчасове затишшя, коли здавалося, що Лермонтовський залишили у спокої, закінчилося. 

Щоб з’ясувати подробиці подій тривожної для Лермонтовського санаторію п’ятниці, ми зв’язалися з депутатом Одеської обласної ради Іриною Коваліш. Ось її розповідь:

- О шостій ранку на місце прибули судові виконувачі. Не знала, що у чиновників робочий день починається так рано. Разом з представниками Міноборони на територію здравниці увійшли й представники Мінюсту. Директора «Лермонтовського» Дмитра Антипова грубо вигнали з території. Жодного працівника санаторію не пустили на робоче місце, хоча на той момент на лікуванні перебувало 55 пацієнтів з серцевими захворюваннями. 

Одному з пацієнтів стало зле. Я викликала «Швидку». Але й після цього персонал для надання йому допомоги на територію не пустили. Пацієнтам, які можуть пересуватися, військові наказали йти додому. Санаторій оголошено тимчасово зачиненим військовим містечком. У понеділок ситуацію розгляне комітет Верховної Ради щодо соціальної політики на своїй екстреній нараді.  Із представників депутатського корпусу підтримати колектив прийшли лише Трифон Антов і я - від області, Андрій Новак - від міста». 

Тим часом, ще напередодні цих подій Міністерство оборони окреслило своє бачення конфлікту:

«Після окупації Росією Кримського півострова, Міністерство оборони України втратило сім санаторно-курортних закладів на морському узбережжі, а передані останніми роками до сфери управління Міноборони санаторії все ж не повністю задовольняють наявну потребу в оздоровленні військовослужбовців та ветеранів військової служби. 

У 2018 році за ініціативи Президента України та підтримки Уряду зі сфери управління Міністерства юстиції України до сфери управління Міноборони було передано споруди та будівлі санаторію «Лермонтовський», розташованого в м. Одеса. При цьому Міністр оборони України визначив, що для усіх працівників, які працюють в санаторії «Лермонтовський» та виявлять бажання й надалі працювати в цьому закладі, робочі місця будуть збережені. Незважаючи на неодноразові, (з вересня 2018 року), звернення до керівництва Приватного акціонерного товариства «Укрпрофоздоровниця» та його дочірнього підприємства «Клінічний санаторій «Лермонтовський» з пропозицією добровільно звільнити будівлі, право власності на які зареєстровано за державою в особі оборонного відомства України, Товариство відмовляється допускати до санаторію представників Міноборони.

25 січня, на виконання рішення Господарського суду Одеської області про примусове виселення Дочірнього підприємства Приватного акціонерного товариства «Клінічний санаторій «Лермонтовський», з метою вчинення виконавчих дій прибули представники державної виконавчої служби, Національної поліції та Міністерства оборони України.

Як вже повідомлялося, у 2018 році, Міністерство юстиції України передало до сфери управління Міноборони споруди та будівлі одеського санаторію «Лермонтовський».

На фондах цих будівель буде створено Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Одеса» на 400 ліжок, що дозволить оздоровити близько 6 тис. осіб на рік та дасть можливість значно розширити можливості курортного лікування для військовослужбовців та членів їх сімей».

Аргументи військових виглядають переконливими, але відкритим залишається питання – що буде з цивільними пацієнтами, які отримували у Лермонтовському санаторії реабілітацію після інфаркту? Чи буде якось компенсовано втрату, якої зазнає цивільна медицина Одеси від вилучення одного з провідних санаторіїв? Відповідь на це питання ми шукатимемо у найближчих випусках «ОВ».

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті