Фортеця має вистояти

У зв’язку з погодними умовами протиаварійні роботи зі зміцнення ділянки північної стіни Аккерманської фортеці було призупинено.

За словами директора КП «Фортеця» Олександра Морозова, найбільш небезпечну частину стіни вже завершено – зведено й залито бетоном контрфорси, під їх нижню частину встановлено опалубку та підфундаментні балки. Наступний етап робіт розпочнеться з покращенням погодних умов. Нагадаємо, що всього таких укріплюючих конструкцій буде встановлено понад 80, вони стануть опорами для аварійної стіни, і не даватимуть їй нахилятися у бік лиману. 

Водночас в Аккерманській фортеці проводяться підготовчі роботи до нового туристичного сезону – встановлюється оглядовий майданчик довжиною 100 метрів, який проходитиме від Оглядової вежі до Гаремної.

«Задля збереження об’єктів культурної спадщини, підвищення туристичної привабливості комплексу Акерманської фортеці затверджено комплексну програму реставрації та збереження Аккерманської фортеці й розвитку інфраструктури у м. Білгороді-Дністровському на 2018-2022 роки, - поінформував голова обласної ради Анатолій Урбанський. – Ця програма включає комплекс заходів з реставрації та вивчення причин руйнування фортеці, моніторингу, розвитку та популяризації пам’ятки, а також археологічні, історико-архітектурні, інженерно-геологічні та гідрологічні дослідження. В рамках програми нам з колегами по депутатському корпусу та Департаментом фінансів облдержадміністрації вдалося виділити у 2018 році додаткові кошти – 2 млн. 384 тис. грн. на продовження протиаварійних реставраційних робіт з попередження руйнування північно-західної частини Аккерманської фортеці у зоні «Цитадель»

 

Выпуск: 

Схожі статті