Два з половиною мільйони – на одну дитину?!

Наприкінці минулого ро­ку Пів­денний офіс Держ­аудитслужби провів ревізію комунальної установи «Білгород-Дністровський спеціа­лізова­ний будинок дитини». З січня 2015 р. до серпня 2018 р. виявлено фінансові порушення, що призвели до втрат на загальну суму 378 тис. грн. Про це розповів Олег Муратов, який підбив підсумки проведених ревізій за 2018 рік. Деяка інформація просто вражає.

Виявилося, що головний лікар будинку отримала 127,6 тис. грн – доплати до заробітної плати, надбавки за «складність та напруженість у роботі», премії та матеріальну допомогу, нараховані без рішення органу вищого рівня. Але річ ще й у тому, що у цьому будинку працюють 144 спеціалісти - медперсонал, вихователі, працівники кухні, прибиральники, а дитина  була… всього одна.  

З обласного бюджету, судячи за розрахунками, на цю дитину за першу половину року було витрачено майже 2,5 млн грн.  

«Щоб мати об’єктивну картину, для порівняння переглянули таку саму установу в іншому районі, з приблизно такою ж чисельністю працюючих – Ізмаїльський спеціалізований будинок дитини. Там сьогодні 88 вихованців, і на кожну дитину витрачається у 26 разів менше (майже 98 тис. грн), ніж у Білгород-Дністровському СБД», - пояснив Олег Муратов.

В середньому державна допомога родині, яка взяла на виховання дитину, становить близько 60-70 тис. грн на рік. Виникає питання: «А чи потрібно взагалі утримувати такий будинок, витрачаючи на нього майже 30 млн грн за три роки?»  

  У зв’язку з цим голові Одеської облдержадміністрації були надані пропозиції підвищити ефективність використання цього майна та розглянути питання відповідності займаній посаді головного лікаря будинку дитини.

Інформація також направлена Голові Одеської обласної ради, поінформовано УСБУ в Одеській області та Прокуратуру Одеської області, матеріали передані до ГУ Національної поліції України в Одеській області.

Всього протягом 2018 року фахівці апарату Південного офісу Держаудитслужби забезпечили відшкодування втрат фінансових і матеріальних ресурсів на суму 174,5 млн грн. Загалом за результатами проведених минулого року контрольних заходів одеські аудитори виявили втрат на понад 213,5 млн грн.

  Порушники повернули до державного та місцевого бюджетів майже 167,3 млн грн.

Матеріали 64 ревізій та 4 аудиторських звітів передано правоохоронним органам для відповідного реагування. За результатами їх розгляду розпочато 45 досудових розслідувань та вручено 26 письмових повідомлень про підозру у вчиненні кримінального правопорушення. Матеріали 3-х аудиторських звітів долучені до кримінальних проваджень.

До установ, у яких виявлено порушення, застосовано 41 захід впливу: у 36 випадках зупинено операції з бюджетними коштами, у п’ятьох – зменшено бюджетні асигнування, у 22 – попереджено про неналежне виконання бюджетного законодавства з вимогою щодо усунення порушення на майже 23,4 млн грн.

За недотримання законодавства 226 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, 111 – до дисциплінарної та матеріальної, чотирьох осіб звільнено із посад.

Зараз триває ревізія фінансово-господарської діяльності Одеського національного економічного університету, Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району, державний фінансовий аудит діяльності комунального підприємства «Одестранспарксервіс», Комунальної установи «Міська лікарня № 8». А працівники відділу контролю органів влади, оборони, правоохоронних органів та місцевих бюджетів Південного офісу Держаудитслужби 18 січня розпочали державний фінансовий аудит бюджету міста Теплодар Одеської області.

Зворотній зв’язок

У Південному офісі створено ефективний механізм спілкування між громадянами та співробітниками установи. 

Кожної І та ІІІ середи місяця, для підвищення ефективності зворотного зв’язку, з 10.00 до 12.00 – діє пряма телефонна лінія (0482) 728-36-42. На запитання відповідає керівник - Олег МУРАТОВ.

Попередній запис на особистий прийом, який проводиться керівництвом офісу щовівторка, щосереди та щочетверга, здійснюється за телефоном (0482) 728-36-42.

Отримати інформацію з питань здійснення державного фінансового контролю можна за номером «телефону довіри» (048) 728-36-86.

На знімку: Олег МУРАТОВ

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті