«Трифон Зарезан» запрошує

У Болграді 14 лютого на центральній площі відбудеться фестиваль бессарабських традицій «Трифон Зарезан». Це - національне свято східних і південних слов’ян, що знаменує початок сільськогосподарських робіт. Саме в цей день за традицією підрізають виноградну лозу, поливаючи її вином, щоб восени був добрий урожай винограду. Також з плетеної лози роблять корону, яку одягають на «царя», обраного на святі серед кращих виноградарів і виноробів. 

Під час свята місто пропонує брати участь у театралізованих обрядових виставах та виборах місцевого «Царя Трифона», оцінити неповторну бессарабську кухню і вино. Крім того, організатори обіцяють колоритні та запальні танці, пісні народних бессарабських колективів і театралізовану виставу «кукер».

У рамках фестивалю 14 лютого відбудеться збір «Трифонів» та обрання «Царя Трифона», а також здійснення обряду обрізання винограду. Розпочне свою роботу фестиваль вина, глінтвейну та національної кухні, будуть проводитися фотосесії в національних костюмах та виставка-продаж бессарабських сувенірів. Не обійдеться без концертної програми за участі колоритних колективів Української Бессарабії, народних гулянь та болгарського хоро.

Додамо, що на центральній площі планується встановити сцену, а неподалік від неї - обрядову зону з виноградниками. Саме тут Трифон в супроводі музикантів проведе головний обряд свята - обрізку виноградників. 

Місто запрошує всіх та радіє кожному гостю!

Выпуск: 

Схожі статті