Данина заслуженої поваги

Днями в будинку представництв Одеської обласної ради відбулося урочисте зібрання з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав. До святкового заходу долучився голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський, який наголосив на важливості вшанування цієї дати, зазначивши, що військові незалежної України мають на кого рівнятися у своїй боротьбі з ворогом. Також Анатолій Ігорович зазначив, що солдати, які свого часу служили в Афганістані і нині проживають на території Одеської області, повинні отримувати соціальну підтримку на регіональному рівні, і що Одеська обласна рада всіляко сприятиме її впровадженню.

«Ваша активна життєва позиція, вірність військовій присязі заслуговують на глибоку повагу. Ми вдячні вам за мужність і патріотизм, за стійкість та витримку. Ви є гідним прикладом для нинішніх захисників Батьківщини на Сході країни. Завдання органів місцевого самоврядування – оточити належною турботою і увагою воїнів-інтернаціоналістів та їхні родини. Зокрема – в рамках  обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2018-2020 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» кожного року передбачена фінансова підтримка для учасників бойових дій на території інших держав, ветеранських організацій», - звернувся до воїнів-«афганців» голова Одеської обласної ради Анатолій Урбанський у своїй промові.

В рамках заходу, з нагоди тридцятиріччя виведення військ з Афганістану, представники районних спілок ветеранів та учасники бойових дій були нагороджені почесними грамотами, відзнаками та цінними подарунками Одеської обласної ради. Таким чином, був відзначений їхній внесок  у розвиток  ветеранського руху та військово-патріотичне виховання молоді, активну участь у громадському житті. Ці знання стали актуальними майже п’ять років тому. Адже, на жаль, сьогодні уроки мужності та патріотизму через зовнішню ворожу агресію, доводиться вивчати на практиці. 

«За ці роки точно не змінюється головне – повага до людей, які пройшли через пекло, та пам’ять про тих, хто не повернувся. А в цій залі зібралися люди, які точно знають, що таке війна та вірність присязі. Ваш досвід був так потрібен нам у 2014 році, і ми почали його використовувати. Ви взяли на себе відповідальність та стали на захист нашої країни, коли ворог прийшов на Донбас. Ви почали передавати свої знання, і за це вам – величезна подяка! Здоров’я, сил і миру всім нам», - сказав голова Одеської облдержадміністрації Максим Степанов, вітаючи нагороджених.

За офіційними даними, через «афганську війну» пройшли понад 160 тисяч наших співвітчизників. Майже три тисячі з них додому так і не повернулися. А тим, кому пощастило вийти з цієї війни живими та без серйозних травм, довго ввижалися жахи кривавих боїв. З тих часів минуло вже тридцять років, фізичні рани вже давно не турбують багатьох «афганців». А от чи загоїлись душевні? Питання риторичне. Що там було в Афганістані, і за що полягли наші співвітчизники – розсудить історія. Нам же потрібно всіляко підтримувати тих, хто зміг уціліти в тому пеклі.

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті