Що протиставити страшній хворобі?

Торік у Захарівському районі зареєстровано 321 хворого на онкологічні захворювання, з них четверо дітей віком до 14 років. І це лише офіційна статистика - тобто випадки, коли людина звернулася по медичну допомогу, і в неї було діагностовано рак.

Перше місце серед онкозахворювань в районі посідає рак молочної залози – 54 хворих, друге – новоутворення шкіри (40 недужих), третє – рак шийки матки (36 випадків) і четверте – рак тіла матки (23 випадки). Ще у 22 людей діагностовано інші типи раку.

У 2018 році виявлено 62 нових випадки онкозахворювань у жителів Захарівщини. З цієї кількості 25 осіб звернулися по допомогу лікарів у той час, коли хвороба активно прогресувала. Тобто недуга була занедбана, а це вже третя-четверта стадії раку, що надзвичайно важко піддаються лікуванню.

– Серед причин занедбаності онкозахворювань є пізнє звернення до лікаря, відсутність медогляду в непрацюючих громадян та відмова від обстеження, – зауважив лікар-онколог Захарівської центральної районної лікарні Григорій Прудиус. – От і виходить, що людина багато років не звертає уваги на стан свого здоров’я і приходить на прийом до медика тоді, коли їй вже важко допомогти.

Як свідчить статистика, одна п’ята частина всіх ракових захворювань у світі розвивається в результаті хронічної інфекції. Так, наприклад, вірус папіломи людини може викликати рак шийки матки, а вірус гепатиту B – рак печінки.

Такі види раку, які мають значимість для громадської охорони здоров’я – рак молочної залози, шийки матки та товстої і прямої кишки є виліковними у разі їх раннього виявлення та належного лікування.

Більше 30% випадків смерті від раку можна запобігти, головним чином, завдяки утриманню від вживання тютюну, здоровому харчуванню, фізичній активності, своєчасній діагностиці і увазі до власного здоров’я.

Выпуск: 

Схожі статті