Стратегічно – про водні ресурси

Голова обласної ради Анатолій Урбанський провів зустріч з Міністром екології та природних ресурсів України Остапом Семераком.

Під час зустрічі йшлося про реалізацію пілотного проекту з реконструкції зрошувальних систем в Україні. Модернізація розпочнеться з Нижньо-Дністровської зрошувальної системи Одеської області. Далі отриманий досвід буде застосовано для інших зрошувальних систем півдня України. Проект реалізується у рамках співпраці Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) та Міністерства екології та природних ресурсів України. Технічне та енергетичне дослідження проекту було проведено консорціумом компаній: «RAMBOLL Danmark A/S» (Копенгаген, Данія), ТОВ «ЕСКО Екологічні Системи» (Запоріжжя, Україна) та Інституту водних проблем і меліорації НААН (Київ, Україна). Також було розроблено програму пріоритетних інвестицій. 

Голова обласної ради Анатолій Урбанський зауважив, що стан Нижньо-Дністровської зрошувальної системи потребує модернізації. Нижньо-Дністровська зрошувальна система експлуатується з 1968 року. Вона складається з 559-ти км трубопроводів, 195-ти км відкритих облицьованих каналів, 2155-ти гідротехнічних споруд. Планувалося, що зрошувальна система включатиме 30 насосних станцій, з яких побудовано – 26, а станом на 2018 рік – в експлуатації перебуває 18 насосних станцій, решта - не прцюють. Електротехнічне обладнання та устаткування насосних станцій практично вичерпало проектний ресурс, гідротехнічні споруди також перебувають в аварійному стані.

Також під час зустрічі йшлося про підготовку комплексної програми відтворення, використання та охорони прісноводних ресурсів Одеської області на період 2019-2024 роки та про можливість залучення коштів з державного природоохоронного фонду. Одеська обласна рада підготувала пропозиції до плану фінансування природоохоронних об’єктів у 2019 році. Зокрема, йшлося про виготовлення проектно-кошторисної документації будівництва закритої колекторно-дренажної мережі на частині території с. Новосільське Ренійського району, про капітальний ремонт каналу-єрика у м. Вилкове, поліпшення гідрологічного режиму Білгородського каналу Кілійського району, захист  від підтоплення частини території 

с. Но­воселівка Саратського району, розчистку каналу «Громадський» для поліпшення водообміну озер Каталбух і Саф’яни Ізмаїльського району, виположування укосів уздовж оз. Ялпуг Ізмаїльського району.

Окрім цього увагу було надано реконструкції з’єднувального каналу між Тилігульським лиманом і Чорним морем у районі села Сичавка. Зокрема, йшлося про необхідність виділення коштів у сумі 31,6 млн. грн. з державного природоохоронного фонду.

Выпуск: 

Схожі статті