Води у Тилiгулі стало більше

Будівництво захисної гідротехнічної споруди між Тилігульським лиманом і Чорним морем на території Лиманського району Одеської області нині включає найбільш складний етап підводних робіт. Зокрема – встановлення паль по перешийку між двома бунами. Всього буде встановлено та залито бетоном 130 паль. Нагадаємо, що масштабний проект реконструкції з’єднувального каналу здійснюється за рахунок співфінансування: з обласного бюджету – 10% та державного – 90%.

Директор Регіонального ландшафтного парку «Тилігульський» Віталій Петрусенко розповів про результати моніторингових гідрологічних досліджень наповнюваності лиману водою через з’єднувальний канал Тилігул – Чорне море. Також узято проби води на визначення солоності. Рівень води у водоймі помітно підвищився. Продовжує поступово відновлюватися екосистема лиману та навколо нього. Цей факт вселяє надію на подальше існування лиману як об’єкта водно-болотних угідь міжнародного значення.

Голова обласної ради Анатолій Урбанський неодноразово зазначав: «Щоб врятувати Тилігульський лиман від висихання було докладено максимум зусиль з боку депутатського корпусу обласної ради та наших колег - депутатів Верховної ради. А ініціатором цієї справи на рівні регіону став депутат обласної ради Олег Кутателадзе».

Выпуск: 

Схожі статті