З горіхового саду прибрали 700 тонн сміття

Усілякий непотріб в горіхові насадження при в’їзді до Захарівки з боку Одеси окремі жителі селища звозили багато років поспіль. Хоча у райцентрі є санкціоноване сміттєзвалище. Місцева влада за допомогою важкої техніки щорічно упорядковує цю частину населеного пункту. Та після нинішньої зими сад виявився надто засміченим, і без ручної роботи тут уже було не обійтися.

Декілька тижнів тому місцевий нотаріус Ірина Романова розповсюдила заклик з проханням до всіх небайдужих вийти на суботник і навести лад у горіхових насадженнях. Адже це – обличчя селища. На свято Світлого Воскресіння та у поминальні дні до Захарівки приїде багато гостей, і набридло вже, та й соромно, що люди бачать таке неподобство на околиці.

– А ще мені просто наскучили розмови про те, яка погана влада усіх рівнів, який скрізь безлад і непорядок, – зауважила Ірина Романова. – Тим паче, що нині дуже популярний всесвітній рух з прибирання сміття, де люди за покликом душі приходять на засмічені ділянки і наводять порядок. Ініціативу підтримала Захарівський селищний голова Тетяна Пустова, чимало керівників трудових колективів, підприємці і прості громадяни. У переддень суботника в горіховому гаю добре потрудилися місцеві лісники та працівники управління водних ресурсів, які вирубали найбільші чагарники.

Уже в суботу зранку 6 квітня люди прийшли на прибирання зі своїми бензопилами, сокирами, граблями, лопатами, секаторами. Селищна рада забезпечила трударів мінеральною водою, мішками для сміття і рукавичками. 

Власники вантажівок Петро Санатарчук і Сергій Тодорашко безкоштовно вивозили сміття зі стихійного звалища. Був також задіяний транспорт місцевого комунального господарства (керівник Анатолій Корак). Директор професійного ліцею Ігор Мартинюк надав бульдозер, місцевий підприємець Дмитро Денисов – навантажувач. Поруч також було організовано роздільний збір скла і пластику для подальшої переробки.

У результаті всього за один день жителі Захарівки прибрали більше 700 тонн сміття. Люди, понад 100 чоловік, приходили цілими колективами і родинами. Хтось працював по кілька годин, а хтось трудився весь день.

– Спочатку нам здавалося, що за день ми зможемо прибрати усі зарості і вивезти сміття, – поділилася враженнями Ірина Романова. – Але роботи виявилося так багато, що потрібно буде зібратися ще раз. Начальник райвідділу поліції Сергій Миндра пообіцяв, що приїде з колективом знову, хоча на суботнику правоохоронці відпрацювали нарівні з усіма. Також планують виїзд працівники райдержадміністрації та деяких інших установ. Є всі сподівання, що розпочату справу нам вдасться довести до кінця.

Після наведення ладу в горіхових насадженнях Захарівська селищна рада планує розрівняти територію грейдером, засипати її піском і встановити альтанки зі зручними лавками. 

Выпуск: 

Схожі статті