Підвищать тарифи на воду

Рені, Болград

У Рені комунальне підприємство «Водоканал» планує підвищити тарифи на воду і водовідведення до 15 грн./куб, про що і оголосило офіційно на сайті Ренійської міської ради.

Коригування водних тарифів підприємство пов’язує зі збільшенням вартості електричної енергії - зростання на 45 % (з 1,66 до 2,41 грн./кВт/год без урахування ПДВ), зростанням цін на матеріально-технічні ресурси, підвищенням розміру мінімальної заробітної платні з 1 січня поточного року (з 3723 грн. до 4173 грн.). Крім того, у документі йдеться про збільшення податкових зобов’язань відповідно до Податкового кодексу України - податок на рентну плату за користування надрами, рентна плата за спеціальне використання води.

За підрахунками підприємства, собівартість 1 куб. м послуг водопостачання та водовідведення збільшилася на 25 %, а діючі коригування компенсують лише 5 %. КП «Водоканал» вважає, що тариф має становити на централізоване водопостачання - 15,00 грн./куб. м, на централізоване водовідведення ті ж самі 15,00 грн./куб. м.

Слід додати, що про підвищення тарифу оголосили й у Болграді. Тариф був затверджений ще в жовтні 2018 року та сьогодні втратив свою актуальність - вартість 1 куб. м води становить поки що 14,64 грн. (з ПДВ).

За результатами двох місяців 2019 року рівень відшкодування тарифом фактичної собівартості послуги водопостачання склав 85,0%. Збитки з водопостачання, пов’язані з підвищенням вартості електроенергії і мінімальної заробітної плати з початку 2019 року склали 225,3 тис. грн.

Саме тому КП «Міськводоканал» здійснило розрахунки економічно обґрунтованих витрат на централізоване водопостачання для всіх категорій споживачів - проектні тарифи виростуть на 15,5 %, тобто послуги з централізованого водопостачання становитимуть 16,90 грн./куб. м (з ПДВ).

 

Выпуск: 

Схожі статті