Фестивалями гримітиме Георгіїв День

Відразу два фестивалі до Дня святого Георгія готують у Болградському районі на початку травня.

Перший з них - «Герг›овденські Панаїр» (Смачний баранчик) - відбудеться 4 травня на Цент­ральній площі Болграда. Плануються в імпровізованій бессарабській садибі обрядові дії «Георгієва дня» - перший ритуальний удій молока, обряд вибору і прикраси ягняти, купання дітей у ранковій росяній траві, традиційне катання на гойдалках, випікання обрядового хліба для господаря будинку і проводи його на кошару, а після повернення - зустріч обрядовою стравою «Курбан».

Також у рамках свята органі­затори планують обладнати подвір›я - болгарське, гагаузьке, албанське, молдовське і укра­їн­ське, де будуть широко пред­ставлені національні кухні народів, що проживають в українській Бессарабії.

Гості фестивалю матимуть змогу брати участь у конкурсах, спортивних змаганнях, май­стер-кла­сах з приготування національних страв, виробництва бринзи і виго­товлення сувенірів. Вони зможуть насолодитися виступами національних колек­тивів, придбати національні продукти харчування і місцеві спеції, а також зробити фото на пам›ять в трьох різноманітних фотозонах.

Організаторами фестивалю «Герг›овденські Панаїр» висту­пають міська та районна ради, райдержадміністрація, Обласний центр болгарської культури в місті Болград, районний Фонд підтримки підприємництва і Союз підприємців Болградського району «Моноліт».

Через два дні по тому, 6 травня, у селі Каракурт, яке, до речі, є єдиним албанським селом Одеської області, пройде фестиваль «Великий Курбан», також присвячений Георгієву Дню.

У програмі свята - виступ коло­ритних бессарабських колек­ти­вів,­ знайомство з на­ціо­наль­ними спортивними іграми, майстер-клас з приго­тування курбану, фото в національному одязі і дегустація страви національної кухні і місцевих вин.

До слова, фестиваль «Великий Курбан» уперше відбувся у селі Каракурт минулого року, і організатором тоді виступив уродженець села, голова Союзу підприємців Болградського району «Моноліт» Сергій Пейчев. Цього року в організації фестивалю активно бере участь сільрада. Початок заходу - 6 травня о 16.00 на центральній площі села.

Выпуск: 

Схожі статті