Втрачають час собі на шкоду

Всеукраїнська  інформаційна кампанія  «Я – громада» відбулася в Ананьєві. Програма заходу спрямована на підвищення обізнаності людей про реформу децентралізації, її аспекти у сфері освіти та охорони здоров’я, про здобутки в уже існуючих об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а також на заохочення усіх бажаючих стати агентами змін. Організована спільними зусиллями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програми «U-LEAD з Європою», кампанія пройшла уже у близько 50 населених пунктів різних областей України.

В Ананьєві «Містечко децентралізації» розгорнулося у парку «Молодіжний», де організатори мали нагоду донести основні переваги реформи децентралізації та її головного спрямування  — добровільного об’єднання громад — до містян та жителів району. 

 Представники медицини, освіти, державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування в живому спілкуванні отримали експертні поради фахівців з питань децентралізації та друковану інформаційну продукцію. 

За словами Ганни Карпової, голови РДА, Ананьївщина до цього часу не входить у число районів, де створено об’єднані територіальні громади. Тривають громадські обговорення щодо створення спроможної громади, але справа далі не йде. Не всі однаково розуміють принцип добровільності при об’єднанні громад, але беззаперечно, що процес децентралізації є невідворотнім, і нам нікуди від цього не подітись. 

В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства  зауважив: «Ні Уряд, ні мешканці міст та сіл не можуть безкінечно чекати, доки керівники усіх громад «дозріють до децентралізації». За п’ять років уже усім зрозуміло, що зволікати з реформою – це втрачати час і можливості». 

Выпуск: 

Схожі статті