Тут зібрався рід наш увесь

На Кодимщині, у селі Івашків відшумів четвертий Міжрегіональний еко- етнофестиваль «Кодима-фест», який зібрав на свої обшири гостей навіть із сусідніх регіонів.  

Урочистим маршем учасники фестивалю пройшли від Свято-Покровського храму до головної сцени, де створили барвистий хоровод «Дружба». 

Він символізував єднання представників всіх національностей, котрі проживають на території Кодимщини. 

Розважальним акціям «Кодима-фесту» передували науково-практичні конференції на теми «Прибуткове ягідництво, успішний вітчизняний та світовий досвід» та «Іноваційні технології виробництва, переробка і збереження сільськогосподарської продукції». Їх організували факультет ветеринарної медицини і біотехнологій Одеського державного аграрного університету, Кодимська РДА, ГО «Товариство пасічників Одещини», «Міське об’єднання пасічників, розплідник плодово-ягідних саджанців «Брусвяна» (с. Костовці Брусиловський район Житомирської області). Учасники конференцій обговорили можливості нових напрямків та форм господарювання, ефективність застосування нових технологій, пріоритети зайнятості на селі і зниження собівартості сільгосппродукції. 

Після того, учасники четвертого «Кодима-фесту» разом з Народним хором “Зоряни” виконали державний гімн, до вітального слова долучилися перший заступник голови ОДА  Віталій Свічинський, директор департаменту агропромислового розвитку Київської ОДА і засновник фестивалю Вадим Козачок, декан історичного факультету Одеського університету ім. І. Мечникова В’ячеслав Кушнір, керівники та депутати різних рівнів.  

Перед глядачами виступили Народний фольклорно-автентичний колектив «Витоки», вокальний ансамбль «Майстриха», «Намисто», «Демівчанка», «Сербляночка», Народний гурт­ «Чарівниця», «Берегиня», «Гонорівський передзвін». На сценах звучали класичні твори, обробки українських народних пісень, композиції сучасних митців. 

В програмі фестивалю були представлені весілля  в народних традиціях краю, кухня кожного куточка Кодимщини. Так, наприклад, такого капусняка і горівочки, як у Загнитковому, ви не скуштуєте ніде. А голубці сіл Івашкового і Пиріжної дадуть фору будь-яким іншим. Ні з чим незрівняний смак вина шершенецьких виноробів, паляниць Грабового, сербівських коржів з маком, олексіївських пражатурів…

Місцеві ремісники також представили свою працю – розмаїття виробів з глини, дерева, металу, вишиванки і мережива.

Фестивальні локації «Котруца», «Козацький стан», «Трипільська хата», «Клака» та інші представляли майстер-класи традиційних народних танців, ремесел, ігор.

 Родзинкою фестивалю стало відкриття пам’ятного знаку засновнику села козаку Івашку і всьому українському козацтву. Почесна місія була покладена на сільського голову Петра Погорілого і заступника голови Одеської ОДА Віталія Свічинського.

«Кодима-фест» - це масштабне культурно-мистецьке дійство, завдяки якому Кодимщина стала відомою всій Україні і за її межами. Впевнений, що фестиваль дасть можливість нам придбати ще більше друзів», - відзначив голова Кодимської РДА Геннадій Гладенький.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті