Тут дарують надію

У цей літній день збіглося дві ювілейні дати - тридцятиріччя Одеського інституту медичної реабілітації дітей з ураженням центральної нервової системи імені Януша Корчака та ювілей  його творця, доктора медичних наук, професора, експерта  Дитячого фонду ООН,  вісімдесятип’ятирічної Ірини Галіної. 

  За час свого існування інститут надав медичну допомогу більш ніж 12 тисячам людей з різними формами захворювання головного мозку.

 Заслужену нагороду, відзнаку Одеського міського голови,  керівнику установи вручила  віце-мер Світлана Бедрега. 

 Гості, які виступили на урочистостях, відзначили, що  тридцять років, які минули  відтоді, як  в Одесі було створено цей інститут,  ім’я видатного польського педагога, лікаря, громадського діяча Януша Корчака стало справжнім орієнтиром  гуманістичного ставлення до дитини, поваги до  особистості. 

  Саме ці принципи - не просто ідеологія, а норма життя колективу інституту.  

 Допомога дітям і дорослим людям з відхиленнями психофізичного розвитку та членам їхніх сімей, розвиток можливостей дитини у навчанні, самообслуговуванні, соціальних навичках, нормах поведінки,  доступних трудових уміннях - такими були основні ідеї творців інституту реабілітації з першого дня його існування. Такими вони залишаються і сьогодні.

– Для багатьох батьків інститут став світлом в кінці тунелю, адже їхні діти знайшли тут друзів, підтримку і кваліфіковану реабілітаційну допомогу,- каже Олена Дордюк. 

  Дочка Олени - Надія відвідує цей  заклад десять років, в цьому році їй виповниться двадцять дев’ять. Він дав дівчині  друге життя, став  рідною домівкою.  Батьки і самі намагаються належним чином сприяти розвитку своїх дітей, але центр вносить в життя таких сімей головне - надію на життя в повному сенсі цього слова:

- Бажання жити далі і радість на кожен день - ось що таке для нашої  родини цей центр,- каже Олена Дордюк. - Моїй дитині є куди прийти, є з ким спілкуватись. Хоча крім центру буваємо скрізь - на  виставах, на спектаклях -казках, на мюзиклах, відвідуємо спектаклі  українського театру, цирк.  До культурного дозвілля нас призвичаїли саме тут.

 Ідея створення інституту реабілітації виникла у Ірини Галіної  з її професійної діяльності:  

За фахом я лікар-невролог, усе своє життя займаюся дітьми, хворими на церебральний параліч, і поступово дійшла висновку, що ця хвороба не тільки медична, але і велика соціальна проблема.  Мені  свого часу захотілося створити установу, що допомагала б хворим дітям не тільки під час курсу лікування, не тільки медикаментами, а протягом усього їхнього життя. 

 На початку дев’яностих створення такої установи являло собою відважне починання. Без досвіду, без даху над головою, без фінансування  було дуже складно, розповідає її творець. 

Щойно мене журналісти запитали, як вдалося інституту  вижити, я відповіла, що це тільки тому, що на цьому тридцятирічному шляху нам зустрічалося дуже багато  людей  з добрим серцем. Завжди з вдячністю згадую міську адміністрацію, яка з великим розумінням ставилася до наших проблем. 

 З часом інститут почали відвідувати не тільки діти, хворі на церебральний параліч, а й з відхиленнями психофізичного розвитку, згадує Ірина  Галіна:

– Наші вихованці - це дуже складний контингент - тут і дітки  з аутизмом, і з важкими порушеннями мови, і з відхиленнями в поведінці, тобто у нас дуже-дуже різноманітний склад.  Ми ж прагнемо об'єднати  їх, таких неоднакових, надією на одужання.

  Робота груп денного перебування дозволила батькам таких дітей займатися сімейними і соціальними справами, працевлаштовуватися - таким чином діяльність інституту набула  ще й соціальної значимості. 

 Високий рівень надання соціальної допомоги в Одесі відзначили і в столиці. 

 Ольга Гороженко, представник департаменту соціальних послуг та інтеграції Міністерства соціальної політики України відзначила:

– Нам дуже приємно, що Одеса займає лідируючі позиції в  наданні соціальних послуг,  що  Одеський регіон виставляє високу планку у цій сфері для інших міст та  громад. 

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті