НУШ: Перший рік – політ нормальний

Першого вересня за новим державним стандартом середньої освіти (Нова українська школа, вона ж НУШ) навчатимуться 244 першокласники. Це на 55 учнів менше, ніж у минулому навчальному році. 

За інформацією голови рай­держ­адміністрації Ганни Кар­пової, влада докладає макси­мум зусиль, щоб діти здо­були ґрунтовну середню освіту. Триває підготовка до навчального процесу загальноосвітніх шкіл. 

Більш прискіпливо, з дотри­манням усіх державних стан­дартів готуються класи для першо­класників. Їх буде 21. 

У 2019-2020 навчальному році на оснащення НУШ в державному і місцевому бюджетах передбачено понад мільйон гривень на прид­бання меблів та дидактичного матеріалу. Відповідну підготовку пройшли вчителі початкової ланки.

Мала наповнюваність класів та демографічна ситуація можуть призвести до оптимізації мережі освітянських закладів.

 Вже цьогоріч поріг Точилів­ського  НВК не переступить жо­ден першокласник, а в Новоге­оргіївському  та Новосе­лівському НВК за парту сядуть лише по одному учню. 

–Впродовж 2018-2019 нав­чального року за новими стан­дартами вже працювали 22 учи­телі початкових класів та на­вчалося  298 першокласників, –  розповів начальник відділу освіти РДА Михайло Колойденко. – Впродовж першого семестру класи НУШ поступово осна­щувались  всім необхідним задля створення комфортних умов для учнів та педагогів. Це одномісні мобільні парти для учнів, учнівські стільці, шафи, проектори, екрани, ноут­буки, «фабрики друку», під­ручники, таблиці, набори для навчання грамоти, секундоміри, каси букв та цифр, дорожні знаки, настільні ігри, набори геометричних фігур, терези, мікроскопи тощо. Загалом шко­ли отримали все необхідне обладнання та матеріали  для на­­в­чання за новим стандартом на загальну суму понад два мільйони гривень. 

Выпуск: 

Схожі статті