Другий млинець не нанівець

У середу 21 серпня відбулася позачергова сесія депутатів Одеської обласної ради. У центрі її уваги було дострокове складання повноважень головою облради Анатолієм Урбанським в зв’язку з тим, що його обрали депутатом до Верховної Ради. Власне, це питання мало вирішитись ще минулої п’ятниці, на попередній позачерговій сесії. Але через незгоду частини депутатів з майбутньою кандидатурою очільника Обласної ради, засідання було фактично заблоковане, й Анатолій Урбанський, щоб продовжити роботу сесії, відкликав своє прохання про відставку. Але вже за кілька днів потому депутати Одеської облради знов зібралися разом, щоб обрати собі нового голову.

Почали з громад

Засідання сесії стартувало о дев’ятій ранку, на цей час в системі зареєструвалося 49 депутатів, що дозволило утворити кворум.  Першим питанням було обрання першого заступника голови Одеської обласної ради.  Після цього пропонувалося проголосувати за припинення повноважень Анатолія Урбанського як очільника Одеської облради, так і її депутата.  Однак перед цим депутат Марина Зінченко запропонувала винести на сесію проект рішення щодо включення до перспективного плану формування об’єднаних громад.  Але це стосувалося тільки тих ОТГ, де є бажання місцевого населення жити й працювати разом.

- Обласною державною адміністрацією був поданий проект рішення про добровільне об’єднання територіальних громад по всій території Одеської області, - зазначила Марина Зінченко. - Але після погоджень з Нацрадою було ухвалене рішення включати тільки ті громади, де вже є рішення громадських слухань та сесій. В нас є громади, що вже ведуть свою діяльність, але не включені до перспективного плану. Це такі територіальні громади як Чогодарівська, Старомаяківська, Петровірівська, Андрієво-Іванівська, Визирська, Зеленогірська… Це все ті ОТГ де, як ми прийняли колись рішення, є згода людей на добровільне об’єднання чи приєднання.

Депутати підтримали пропозицію Марини Зінченко, поставивши відповідне рішення на голосування. Анатолій Урбанський в свою чергу закликав вирішити питання з об’єднаними територіальними громадами Одещини до того як він, «нарешті», складе свої повноваження. Також він попросив не проводжати його з квітами та музикою, а просто відпустити з Богом. Депутати тим часом ознайомлюються з переліком ОТГ, які пропонується внести до перспективного плану. Ні в кого немає заперечень та пропозицій щодо проекту рішення, але деякі народні обранці детально вивчають весь оголошений список. Анатолій Урбанський, звертаючись до депутата Олександра Кащі, зазначив, що з лупою шукав, однак не знайшов жодної ОТГ з їхньої рідної Бесарабії. Але при цьому зазначив, що тим територіальним громадам, які готові до роботи, варто надати підтримку якомога швидше.

«Незручні» питання

Після вирішення питання з ОТГ депутати стали обирати першого заступника голови Одеської облради. Анатолій Урбанський запропонував на цю посаду Вадима Шкарівського – депутата від «Опозиційного блоку». Його кандидатура серйозно розглядалась ще під час минулої сесії, а тепер справа дійшла до голосування. Тим часом слово взяв депутат та заступник голови Одеської обл­держадміністрації Віталій Свічинський. Він виказав своє негативне ставлення до співпраці «Блока Петра Порошенка» та «Опозиційного блоку». На його думку, це «антидержавний союз, який не породить нічого доброго». Після цього депутат звернувся безпосередньо до Вадима Шкарівського із запитаннями «політичного характеру».

- Якій державі належить Кримський півострів або, як кажуть простіше, «чий Крим»? Чи підтримує Росія бойовиків на Донбасі? І, нарешті, як ви оцінюєте роботу керівника Одеської обласної ради Анатолія Урбанського: позитивно чи негативно?  – поставив свої питання Свічинський.

- Оскільки тут згадали моє ім’я, Вадиме Миколайовичу, можете мені «трієчку» поставити, бо всі ці «позитивно» та «негативно» це як «п’ять» і «два», - приєднався до бесіди Анатолій Урбанський.

- Крим є, був і лишається українською територією, і ніхто не сказав, що вона належить комусь іншому крім нас. Я поставив би питання людям, що були  при владі, хто «профукав» Крим. Щоб відповісти на друге питання, треба бути не депутатом обласної ради, а держслужбовцем, що працює у відповідній сфері. Мені хочеться, щоб моя країна була вільною, мирною, щоб захід мирно спілкувався зі сходом, південь з центральними областями.  А що стосується діяльності Анатолія Ігоровича, то я вважаю, що не маю права давати особисту оцінку. У нас є ще багато депутатів, які мають висловитися, - сказав Вадим Шкарівський.

Після того, як кандидат на посаду заступника відповів на всі питання, слово взяв депутат Максим Повзун. Щоправда, його не хвилювали політичні погляди жодного зі своїх колег. Він поцікавився, що сталося з тими двома мікрофонами, які були зламані під час минулої сесії і яка сума завданих збитків. Анатолій Урбанський заспокоїв Повзуна, що техніку полагодили «власними руками», не витрачаючи коштів.  А тим часом були підготовлені необхідні бюлетені й настав час обирати нових посадовців.

Вибори та відставка

Стартовим питанням, що розглядалось, стало обрання першого заступника голови Одеської обласної ради. Свою роботу починають члени рахункової комісії, проводячи процедуру таємного голосування. До кімнати запрошують депутатів, щоб вони висловили свою думку з приводу того, бути чи не бути Вадиму Шкарівському на посаді. За декілька хвилин всі присутні голосують й рахункова комісія підбиває підсумки. Її голова Олег Кутателадзе оголошує результат: брало участь 57 депутатів, 53 з яких проголосувало «за», а 1 – проти. Голова Одеської обласної ради вітає новообраного заступника, бажаючи йому успіхів в подальшій роботі. 

- Я хотів би подякувати тим, хто підтримав мою кандидатуру на цю посаду,  - зазначив Вадим Шкарівський. - Це дуже серйозний крок, і я його усвідомлюю. Обіцяю всім вам, що за той вибір, який сьогодні був зроблений, нікому не буде соромно. Я не буду триматися за своє місце: якщо комусь із вас все ж таки стане соромно, то я готовий відразу ж зібратися та піти.

Після короткої промови перейшли до питання, заради якого і збиралися дві попередні сесії: складення повноважень Анатолія Урбанського. Депутати Одеської облради оголосили колективний вердикт. 55 народних обранців одноголосно проголосували за дострокову відставку свого голови. Поки депутати робили свій вибір, Урбанський став тихо наспівувати «до поба-а-а-а-чення», чим викликав сміх у сесійній залі. Після прийняття остаточного рішення пролунали бурхливі оплески. Олег Кутателадзе дякує вже колишньому керівнику облради за те, як він всі чотири роки мужньо вів засідання, що було особливо помітно останнього разу. Екс-голова ж не шкодував добрих слів на адресу тих, з ким пропрацював чотири роки.

- Роману Віталійовичу Сенику мені було дуже приємно відповідати у цій сесійній залі. Може не так приємно, як Олегу Миколайовичу Вариводі, але теж приємно, - зазначив Анатолій Урбанський, натякаючи на бійку між цими двома депутатами, яка відбулась на передостанній сесії. – Я сподіваюся, що надалі в цій сесійній залі робитимуться акценти на господарське життя та проблеми нашої Одеської області. Політичні партії це, звісно, добре, але ми маємо допомагати людям, які за нами стоять. Всім дуже дякую і - до побачення. 

Обрали нового голову

Після відставки Анатолія Урбан­ського була оголошена перерва для вирішення технічних питань. Олег Кутателадзе зазначив, що треба обрати нового голову облради, який зможе об’єднати всіх в президії і який не прагне будь-якою ціною зайняти це місце. Посаду пропонують віддати депутату від БПП Сергію Паращенко, і це ні у кого не викликає заперечень. Цього кандидата на таємному голосуванні підтримали 55 депутатів обласної ради. З 58 осіб тільки двоє проголосували проти і ще одна людина утрималась. Тому Сергій Паращенко, прийнявши присягу, продовжив вести сесію. Насамперед він позбавляє мандата депутата облради Анатолія Урбанського, зазначивши що це дуже символічно, бо то його друг, який дуже багато зробив для області.

- Для мене це велика відповідальність, серйозний крок, і, гадаю, що зможу консолідувати всі депутатські групи, - зазначив Сергій Паращенко після закінчення сесії. – Мені вдасться домовитися з депутатами для того, щоб від їхнього рішення про моє обрання жителі нашої Одещини тільки виграли.

Сергій Паращенко народився в 1972 році в селі Виноградівка Арцизького району. Закінчив місцеву середню школу, здобув фах правознавця в Національній академії внутрішніх справ України. У дев’яностих роках, після закінчення навчання, повернувся до  Виноградівки та став підприємцем. Спочатку очолював невелику ферму, вже в 2000-му став керівником місцевої агрофірми «Бургуджі».

Паралельно з підприємницькою діяльністю Сергій Паращенко активно брав участь в політичному житті рідного краю. Двічі він був депутатом Арцизької райради, а з 2010 року отримав мандат в Одеській облраді: спочатку як мажоритарник по Арцизькому району, а пізніше як представник «Блоку Петра Порошенка». Навесні цього року Паращенко став тимчасово виконуючим обов’язки голови Одеської обласної державної адміністрації, але після президентських виборів він позбувся цих повноважень. Тепер він зайняв не менш важливу посаду, від якої багато в чому залежить реалізація соціальних програм і загальне благополуччя Одеської області.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті