Як вирішити проблеми придунайських водосховищ?

В селі Приозерне відбулася нарада, на якій обговорювалися проблемні питання використання водних біоресурсів спеціалізованими товарними рибними господарствами (СТРГ) на озері Китай та інших придунайських водосховищах.

Як повідомила глава Кілійської РДА Наталія Пятун, понад 30 років тому на території Придунайських водосховищ з метою підвищення продуктивності були створені спеціальні товарні рибні господарства. Але, з часом, невміле господарювання призвело до незадовільного стану екосистеми даних водосховищ.

«Рибогосподарська діяльність ТОВ «Союзюгпром» на озері Китай в режимі СТРГ протягом декількох десятиліть велася вкрай неефективно, непрозоро, що призвело до катастрофічного стану не тільки водних біоресурсів, оскільки зариблення майже не проводилося, але і екосистеми в цілому – риби в озері майже не стало, водосховище замулене, засмічене кинутими знаряддями лову, місцевих жителів не допускають до водойми », – зазначила голова РДА.

За її словами, ця соціально-екологічна проблема, яка стосується як мінімум жителів п’яти сіл Кілійського району та двох Ізмаїльського, піднімалася і раніше.

Позицію голови Кілійської райдержадміністрації підтримали всі присутні: голови і жителі Новоселівської, Старотроянівської, Фурманівської, Червоноярської і Приозернен­ської сільських рад Кілійського району, а також Камишівської і Муравлівської сільрад Ізмаїльського району, які межують з озером Китай.Багато питань у членів наради виникло і до Управління Державного агентства рибного господарства в Одеській області. Так, незрозумілим залишається той факт, що влітку цього року Управління відкликало свою касаційну скаргу до Верховного суду щодо попереднього рішення апеляційного суду про відновлення режиму СТРГ ТОВ «Союзюгпром». Про причини своїх суперечливих дій представник Управління не надав відповідь. Також відкритим залишилося питання подальшої процедури надання оренди озера місцевим громадам в разі зняття цього режиму. Це можливо здійснити за умови, що озеро має статус державного значення, а не комплексного, як вважає Управління Державного агентства рибного господарства.

Выпуск: 

Схожі статті