Об'єднання відбудеться у будь-якому разі

Чим ближче новий 2020 рік, тим гостріше постає питання об'єднання населених пунктів в територіальні громади і тим активніше міські і сільські ради розглядають його переваги і недоліки, а також придивляються до сусідів. У Татарбунарах жителі свою позицію з приводу добровільного об'єднання територіальних громад висловили на громадських слуханнях ще в 2015 році. Тоді однозначно говорили про необхідність створення єдиної громади з центром в місті Татарбунари, і депутати Татарбунарської міської ради прийняли рішення «Про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад». 

В подальшому під час децентралізації на території Татарбунарського району були утворені дві окремі територіальні громади – Тузлівська та Лиманська, які зараз функціонують. Підготовкою добровільного об'єднання територіальних громад у райцентрі ось уже місяць займається робоча група. Рішення про її створення депутати прийняли у вересні на позачерговій сесії, присвяченій питанню утворення ОТГ. Тоді ж депутати проголосували за надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад міста Татарбунари та сільських населених пунктів Борисівка, Глибоке, Білолісся, Баштанівка, Дмитрівка, Ново-Олексіївка, Рибальське, Балабанка, Струмок, Спаське, Нерушай, Вишневе, Жовтий Яр, Ма­разліївка, Нове, Ройлянка, Царичанка, Дивізія, Кочкувате, Приморське, Трихатки, Базар’янка, Приморське (Кілій­ський район), Надеждівка (Арцизький район) в Татарбунарську територіальну громаду з центром у місті Татарбунари. 

А міський голова Андрій Глу­щенко запевняв, що у всіх потенційніх кандидатів на об`єднання в Татарбунарську територіальну громаду з центром у місті Татарбунари є розуміння, що без проблем розвивати територію своєї єдиної громади вони не зможуть. Та долати їх разом і поодинці, як то кажуть,  це дві великі різниці. 

– Ми спільно з депутатським корпусом єдиної об’єднаної громади будемо приймати рішення на користь кожного населеного пункту, на користь всієї громади, – вважає мер міста. – Ми будемо намагатися максимально зберегти той ресурсний та адміністративно-кадровий потенціал, який сьогодні є на рівні кожної сільської ради. 

Протягом місяця робоча група (з депутатів та членів виконавчого комітету Татарбунарської міської ради) зустрічалася з депутатами і жителями населених пунктів Татарбунарського району, які ще не увійшли в функціонуючі вже об'єднані громади (Тузлівська і Лиманська ОТГ). Предметом робочих консультацій та спільного обговорення стало питання створення об'єднаної територіальної громади з центром в місті Татарбунари.  Діалоги проведено на території При­морської, Базар’янської, Бо­рисівської, Глибоківської, Диві­зій­ської, Жовтоярської, Кочку­ватської, Рибальської і Струмок­ської сільських рад. Список сільрад ще не вичерпаний, але і робоча група не припиняє свою роботу. 

Сьогодні згоду на добровільне об'єднання з містом Татарбунари дали жителі сіл Борисівка та Гли­боке. Своїм пріоритетним напрямком визначили об'єднання з містом Татарбунари – але вже в рамках обов'язкового об'єднавчого процесу – Баштанівська і Струмокська сільські ради.  

Жителі сіл Приморське і Три­хатки вирішили приєднатися до Лиманської ОТГ, окрему громаду з населеними пунктами Білгород-Дністровського району Миколаївка і Приморське, готові створити жителі села Базар'янка, а жителі села Білолісся бажають об'єднатися з селом Михайлівка та, можливо, іншими населеними пунктами Саратського району. Решта сільських рад не прийняла остаточних рішень. Але для їх прийняття у них залишається дуже мало часу!  Сільські ради Татарбунарського району, які ще не визначилися, в рамках обов'язкового об'єднавчого процесу можуть бути приєднані до Лиманської і Вилківської ОТГ.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті