Ефективні технології у агровиробництво

На базі прогресивного господарства «Нова­тор» пройшов семінар з впровадження перспективної для України технології Strip-Till з системою GPS-навігації для точного обробітку ґрунту, посіву агрокультур та внесення мінеральних добрив. 

Активне впровадження новітньої технології у землеробство допомагає аграріям отримати чудові врожаї, зберегти родючість ґрунтів та суттєво зекономити пально-мастильні матеріали. 

Тож у село Шелєхове, де базується господарство, з’їхалися зацікавлені аграрії  з багатьох північних районів Одеської і Миколаївської областей.  

Молодий фермер Михайло Паровик розповів, що сьогодні системи точного землеробства Strip-Till перетворюються з екзотики на повсякденну необхідність. Нова технологія дає можливість розділити осіннє внесення добрив з весняним посівом, значно скоротити терміни та підвищити ефективність посівної кампанії. Застосування різних систем GPS-навігації — невід’ємна складова Strip-Till — дозволяє максимально точно висівати насіння, ефективніше використовуючи наявні посівні площі. 

Гостям продемонстрували в польових умовах роботу агрегатів смугового обробітку ґрунту KRIOS ST-6 та універсальної дискової борони ZEUS HD вітчизняного виробника ТОВ «Велес Агро ЛТД» (Одеса). 

У плині конструктивної розмови фермери дійшли згоди, що особливості технології Strip­-Till мають значні переваги в порівнянні з традиційним веденням сільського господарства.  Варто відзначити, що сьогодні на Одещині вже не один рік далекоглядні хлібороби ефективно використовують сучасні практичні досягнення технічної агрокультури, за якими не треба їхати до Європи та США. 

Выпуск: 

Схожі статті