Спорт

«ДНІСТЕР» УТРИМУЄ ЛІДЕРСТВО

*16 вересня у Києві національна команда України провела свій завершальний матч відбіркового чемпіонату Європи з баскетболу-2007. Суперниками нашої збірної були баскетболісти Польщі, які забезпечили собі в групі “А” перше місце і путівку до фіналу першості континенту в Іспанії.

Зустріч відбулася під знаком реваншу за поразку у першому колі. При цьому господарі паркету вели у рахунку весь поєдинок і перемогли – 80:74. Найбільшу кількість очок принесли Олексій Печеров – 18 та Сергій Лищук – 16.

На жаль, команда України в групі “А” посіла третє місце (друге у Швеції) і напряму не потрапила до фіналу. Щоправда, залишається ще шанс. Перед вирішальними баталіями десять збірних команд, у тому числі і наша, розіграють вакантну путівку.

*Стартував чемпіонат України з гандболу серед десяти клубів суперліги. Вперше в такому турнірі беруть участь гандболісти молдовської команди “Олімпус-85” (Кишинів).

Волею жереба чемпіон країни “Портовик” (Южне) – тренер Олег Сич – розпочав змагання далеко від дому з “Олімпусом-85”. У докерів не було проблем. Перший матч вони закінчили на свою користь – 39:27, другий виграли з ще більшим рахунком.

*Овідіопольський “Дністер” (тренери Василь Ущаповський та Ігор Негара) на своєму полі провів черговий матч першості України з футболу серед 15 команд другої ліги групи “А” з клубом “Енергія” (Южноукраїнськ).

На 26-й хвилині господарі одержали право пробити 11-метровий, який чітко реалізував Сергій Пономаренко – 1:0. Незадовго до перерви завершив комбінацію Олексій Варивода, і рахунок став – 2:0.

Другий тайм відбувався в цікавих обопільногострих атаках, де гостям (Ігор Дорошенко) вдалося скоротити розрив. Щоправда, через 10 хвилин, після удару Дениса Коваленка на табло значилося – 3:1. У компенсовані арбітром дві хвилини Володимир Макаров зробив результат – 3:2.

Так, “Дністер” здобув шосту перемогу і, набравши 19 очок, продовжує утримувати лідерство.

23 вересня овідіопольці приймають “Рось” (Біла Церква).

*Близький фініш відкритої першості Одеси з футболу серед 15 команд ветеранів шкіряного м’яча.

У черговому турі зафіксовано такі результати: “Маяк” – “Дзержинець” – 0:1, “Хімік” (Южне) – “Локомотив” – 5:0, “Чага” – “Нептун” – 0:0, “Порто-франко” – “Отрада” – 2:4, “Динамо” – “Исток” – 0:1.

Провідні позиції посідають: “Ришельє” (граючий тренер Петро Чилібі) – 58 очок, “Моноліт” (Іллічівськ) – 47, “Таврія-В” – 45 очок. Замикає таблицю “Исток” – сім очок.

*Вчора завершилися ігри триденного сьомого туру чемпіонату України з футболу. Учасники Кубка УЄФА приймали: “Чорноморець” – “Металург” (Донецьк), а “Металург” (Запоріжжя) – “Металіст”.

Ось як зіграли решта команд: “Сталь” – “Арсенал” – 1:1, “Карпати” – “Ворскла” – 1:2, “Шахтар” – “Таврія” – 3:0, “Динамо” – “Іллічівець” – 1:0, ФК “Харків” – “Дніпро” – 0:0, “Кривбас” – “Зоря” – 2:0.

На турнірі двовладдя. По 19 очок набрали “Шахтар” і “Динамо”. У гірників краща різниця забитих і пропущених м’ячів.

*Сьогодні в одеському санаторії “Біла акація” (Французький бульвар, 59) буде пущено годинник двох шахових турнірів, присвячених пам’яті легендарного гросмейстера одесита Юхима Петровича Геллера.

У змаганнях беруть участь любителі стародавньої гри незалежно від статі, віку та кваліфікації. Серед них гросмейстери Володимир Шишкін (Київ), Володимир Маланюк (Севастополь), одесити Юрій Дроздовський, Михайло Голубєв, Микола Легкий та інші шахісти.

Початок о 16 годині. Вхід вільний.

Євген АЛЕКСАНДРОВ

«РИШЕЛЬЄ» – ЧЕМПІОН УКРАЇНИ

Чотири дні в Маріуполі відбувався завершальний етап чемпіонату України з футболу серед команд ветеранів шкіряного м’яча.

Шість клубів-претендентів були розсіяні на дві підгрупи. В одній з них “Ришельє” (Одеса) провів два відбіркових поєдинки і два вирішив на свою користь.

Так, команда Південної Пальміри з рахунком – 2:0 перемогла “Іллічівець” (Маріуполь). Два м’ячі забив Олександр Бондаренко. Наступного дня одесити зустрілися з “Хіміком” (Сєвєродонецьк) і перемогли з результатом – 1:0. Автор гола Сергій Гусєв.

Після цього “Ришельє” у фіналі помірявся силою з донецьким “Шахтарем”, який посів перше місце у другій підгрупі.

Ришельєвці з перших хвилин захопили ініціативу і на сьомій хвилині Сергій Кирилюк відкрив рахунок – 1:0. Всі спроби гірників відновити рівновагу відбивалися одеситами. На 63-й хвилині одна з багатьох контратак наших земляків завершилася взяттям воріт. Це вдалося Сергію Гусєву. Так, перемігши з рахунком 2:0, “Ришельє” вшосте став чемпіоном України.

Склад переможців: Акопян, Ралевич, Харковщенко, А. Никифоров, Кирилюк, Тутиченко, Кошелюк, Стародубець, Мокан, Бондаренко, Гусєв, Свергун, Новосьолов, Гілерман, Жарков, Рєзник. Граючий тренер Петро Чилібі. Всі вони нагороджені золотими медалями.

Журі визначило найкращих у номінаціях: воротар Сергій Акопян, півзахисник Олег Кошелюк, нападник Олександр Бондаренко.