В обласній раді робочі акценти президії

Рекомендований порядок денний п’ятої сесії обласної ради V cкликання, внесення змін до обласного бюджету 2006 року, Стратегія розвитку Одещини до 2015 року та підсумки літнього відпочинку та оздоровлення дітей в області – ось основні питання, що розглядалися на засіданні президії обласної ради, що відбулося.

З приводу порядку денного сесії (який до того вже обговорювався на погоджувальній раді) суперечок не виникло. Стосовно змін у бюджеті – присутні вислухали докладний виступ Ольги Бесарабової, начальника Головного фінансового управління ОДА. В принципі, зміни ці носили робочий порядок. Наприклад, по кількох видах доходів (плата за державну реєстрацію чи оренда водних об’єктів) надходження виявилися меншими від запланованих. Але, враховуючи, що в цілому область має перевиконання по доходах більше 7-ми мільйонів гривень, цілком реально просто привести ці кілька статей у відповідність до дійсності і трохи зменшити попередньо заплановані показники. Або – весна цього року була холодною, і бюджетні установи спожили електроенергії більше, ніж планувалося. Не залишати ж їх із боргами?! Тобто знову потрібно вносити зміни до обласного бюджету.

Таких моментів було багато, і депутати уважно відстежували їх.

Однак найбільше часу присутні приділили проекту Стратегії економічного та соціального розвитку Одеської області до 2015 року. З доповіддю на цю тему виступила Тамара Підвисоцька, заступниця начальника Головного управління економічного розвитку та європейської інтеграції ОДА. Головною метою Стратегії Тамара Миколаївна назвала «досягнення європейських стандартів життя для населення». Стратегія має два основні етапи: 2006 – 2008 роки та більш довгостроковий – 2009 – 2015-й. Заходи розподілено на три напрями: економіка, соціальна сфера та забезпечення життєдіяльності населення. Серед пріоритетів – удосконалення соціальної політики, розбудова та модернізація транспортної інфраструктури, розвиток морського господарства та високотехнологічних наукомістких галузей, реформування житлово-комунального господарства, розвиток курортно-рекреаційної сфери... З останнього приводу можна процитувати голову Одеської обласної ради Миколу СКОРИКА:

– Жителі Одеси прекрасно знають, що місцеві санаторії перебувають в жахливому стані. І якщо ми говоримо про те, що Одесі необхідно розвивати статус міста-курорта, то необхідно розуміти: курортом в єгипетському чи турецькому розумінні ми не станемо через обмежений строк теплого клімату для відпочинку. Одеса має розвиватися як здравниця, а без наявності санаторіїв у місті це неможливо. І з мером Одеси паном Гурвіцем ми говорили про те, що необхідно припинити цю хаотичну і бездумну забудову санаторіїв житловими котеджами. Для мене як голови обласної ради це абсолютно неприпустимо. Тобто необхідно простимулювати діяльність наших санаторіїв, зберегти їхні землі і допомогти населенню оздоровитись.

До речі, ще трохи про оздоровлення і відпочинок. Цього разу – дітей. Адже ця тема також обговорювалася на президії. Для початку – трохи цифр. Влітку в області діяло 1155 оздоровчих закладів для школярів, з усіх джерел на їхнє фінансування було витрачено 18 млн 646 тисяч гривень. Оздоровлено 52,6% дітей (шосте місце в Україні). У порівнянні з минулим роком всі показники значно поліпшилися. Але – все одно, якщо розподілити витрачені кошти на кількість дітей, матимемо дуже скромну суму – від 3,5 до 4,5 гривень на дитину. Додайте до цього, що значна кількість пришкільних таборів скоріше виконує функції заспокоєння батьків (мовляв, дитина не на вулиці), ніж реально може претендувати на якийсь оздоровчий ефект. Тому учасники наради й висловили побажання, щоб фінансова звітність відбивала не лише загальну суму, а й конкретні напрями – відпочинок, оздоровлення, санаторно-курортне лікування. Тоді вже можна буде вести розмову конкретніше. Що ж стосується стаціонарних таборів – то тут великого значення набувають перевірка їхньої готовності до сезону відпочинку, а ще – наявність перерв між змінами. Адже такі перерви необхідні для санітарної обробки території. Лише суворе дотримання цих та інших санітарних умов дозволить уникнути таких сумних випадків, як у «Молодій гвардії» (де цього літа захворіло на сальмонельоз два десятки дітлахів). Отже, якщо коротко, прогрес у сфері дитячого відпочинку та оздоровлення є, але потрібно прагнути кращого.

І ще кілька слів з пункту «різне». Голова обласної ради Микола Скорик поцікавився, чи буде якась реакція облдержадміністрації з приводу голів райдержадміністрацій в Ананьєві, Кілії та Комінтернівському (де значна кількість депутатського корпусу висловила недовіру керівникам виконавчої влади). З’ясувалося, що в Кабміні зараз триває погодження нової кандидатури голови Ананьївської РДА (є два кандидати, але чи буде враховано думку ананьївських депутатів?). Стосовно голови Кілійської райдержадміністрації пана Гречаного – вноситься пропозиція голові ОДА. А щодо Комінтернівського – матеріали сесії райради лише надійшли на розгляд. Сам Микола Леонідович в обговоренні цього питання не вбачав ніякої конфронтації, назвавши його просто «робочим моментом».

Выпуск: 

Схожі статті