Залишаючись науковою та культурною меккою

Цими днями Одеський Будинок учених відзначив своє 90-річчя. Храм науки й освіти прийшла вітати вся наукова та культурна еліта міста.

Будинок учених розпочав свою діяльність 1923 року, ставши першим подібним закладом у всій Радянській Україні. З 1934 року він ташується в колишньому особняку графа Михайла Толстого. Будучи поставленим на службу інтелігенції міста, за багато десятиліть наукового подвижництва Будинок учених закріпив за собою статус культурного та науково-просвітницького центру. 

– Найкращі уми нашого міста робили внесок у становлення та розвиток Будинку вчених, і в XXI століття він увійшов, дбайливо зберігаючи традиції минулого. Сьогодні це осередок і місце спілкування наукової та творчої спільноти Одеси, – розповідає директорка установи Світлана Жекова.

С. Жекова відзначила, що за 90 років науково-просвітницький сектор був представлений більш ніж 60-ма товариствами та секціями, керували якими протягом багатьох років близько 140 провідних науковців краю. Із усіх культурних і науково-просвітницьких центрів України найбільша кількість об’єднань, які провадять системну багаторічну діяльність, представлені саме в Одеському Будинку вчених. Вони мають високий авторитет, а деякі з них набули слави наукових шкіл. 

У день 90-річчя вітати наукову та культурну мекку Одеси зібралися вчені, академіки, ректори вузів, чиновники, артисти, студенти та всі, хто так чи інакше пов’язаний з нею.

– Значення Будинку вчених складно переоцінити. Я згадую, як ходив сюди дитиною, і це залишилося на все життя. Сюди приходитимуть покоління за поколінням, набираючись тут цього духу наукової, інтелектуальної аристократії. Кожна людина почувається тут як вдома і водночас – як у храмі. Від імені Одеської обласної ради я дякую вам за те, що ви зберегли цей дім із його традиціями, – повітав присутніх перший заступник голови Одеської обласної ради Олексій Гончаренко. 

О. Гончаренко нагородив колектив установи грамотою обласної ради за вагомий внесок у культуру та масову науково-просвітницьку роботу.

Крім офіційного святкування, колектив Будинку вчених підготував низку ювілейних заходів. Так, цими днями відкрилися виставки «90 років у документах, публікаціях, фотографіях» і «Будинок учених в образотворчому мистецтві». На останній одеські художники представили своє бачення цього унікального наукового та культурного цент­ру міста. 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті