Про безпеку підйомних споруд

Міжнародну конференцію «Системні підходи в управлінні безпекою підйомних споруд» організувала провідна українська науково-технічна асоціація «Підйомні споруди» за підтримки Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України, Національного науково-дослідного інституту промислової безпеки та охорони праці та за сприяння Одеської облдержадміністрації.

Конференція мала за мету розробити стратегію та негайні заходи щодо безпеки життя та здоров’я людей у нинішніх складних умовах. Рекомендації будуть надіслані до відповідних комітетів Верховної Ради України та відомств виконавчої влади.

У заході брали участь понад 70 представників профільних підприємств, відповідальні працівники наглядових органів та фахівці експертних центрів з усіх регіонів України.

Відкрив конференцію голова правління НТА «Підйомні споруди», професор Микола Андрієнко. Він зазначив, що задля запобігання техногенним катастрофам, виробничому травматизму та професійним захворюванням досвід окремих підприємств, наукових та експертних центрів, теруправлінь Дежгірпромнагляду України має належним чином систематизуватися.

А заступник голови Держгірпромнагляду України Степан Дунас звернув увагу на те, що зараз в Україні налічується майже 90 тисяч вантажопідіймальних кранів, значна більшість із яких уже відпрацювала встановлений термін служби. Тому необхідно регулярно перевіряти технічний стан підйомних споруд, забезпечувати вчасне проведення технічного обслуговування.

Степан Васильович також говорив про критичну ситуацію щодо безпечної експлуатації ліфтів. У житловому фонді країни нараховується близько 93 тисяч ліфтів, 48 тисяч із яких уже відпрацювали свій граничний термін експлуатації – 25 років.

С. Дунас повідомив, що під егідою Держгірпромнагляду України було підготовлено проект технічного регламенту ліфтів і передбачено розробку та затвердження правил безпечної їх експлуатації, що дасть можливість вирішити багато питань.

Звернув увагу на стан ліфтового господарства України та перспективи розв’язання проблем у цій сфері й начальник управління житлової політики Мінрегіонрозвитку України Сергій Кушнір.

На конференції прийнято до подальшого розгляду та поширення пропозиції окремих галузевих підприємств. Також було зазначено, що, на жаль, чимало запланованого торік не реалізовано, хоча виконавців було визначено.

Обговорено підсумки роботи чинних та створення нових інформаційно-аналітичних систем в управлінні промисловою безпекою підйомних споруд, стан промислової безпеки в Одеській області, оцінку ризиків під час експлуатації підйомних кранів, управління процесом старіння вантажопідіймальних машин після закінчення нормативного терміну експлуатації, деякі особливості технічного регулювання підйомної техніки в Україні, ЄС, Митному союзі. 

Відбулися засідання круглого столу на тему «Збереження та розвиток науково-технічних зв’язків у сучасних умовах України», семінар із навчання фахівців підприємств і сервісних організацій з експлуатації та технічного обслуговування приладів безпеки.

Учасники конференції звернули увагу на необхідність змін у законодавстві про охорону праці, зокрема про спрощення дозвільної системи. Потрібні вдосконалення в організації роботи служб охорони праці. А найголовніше – підвищення відповідальності і роботодавців, і виконавців за збереження життя та здоров’я людей.

Зазначено, що галузь потребує інновацій. І важливу роль у цьому відіграє розширення міждержавної кооперації.

Рубрика: 
Район: 
Выпуск: 

Схожі статті