Реставрація закінчується там, де починається фантазія

27 червня реставратори рухомих об’єктів мистецтва відзначили своє професійне свято. 80 років тому, у 1938 році в Україні був створений перший і найбільш професійний на сьогодні Національний науково-дослідний реставраційний центр (ННДРЦ) при Міністерстві культури. До цього в Україні не було ані професійних, ані навчальних закладів для реставраторів. Згодом були відкриті три філії у Львові, Одесі та Харкові. На честь свята музеї України надали можливість зібрати в Києві кращі роботи реставраторів центру. Ювілейну виставку відкрив міністр культури Євген Нищук.

Одеську філію на виставці представляли директор Одеської філії ННДРЦ Зоя Дулгер і найстаріший співробітник, реставратор вищої категорії Інна Русіна. Вони привезли відреставровані експонати з обласного Центру естетичного виховання (м. Ізмаїл) та Одеського музею західного та східного мистецтва. Причому з останнього приїхав найдавніший експонат – ікона Мадонни з немовлям XV століття. 

Зоя Дулгер розповіла, що до цих пір під час реставраційних робіт вдається робити відкриття, встановлюючи справжніх авторів творів мистецтва та історії героїв, що на них зображені. Реставрація закінчується там, де починається фантазія. Так, в одеській філії перебуває на реставрації картина з Кіровоградського художнього музею. Одеські фахівці встановили, що перед ними картина австрійського художника XVIII століття, глави Ради Віденської Академії мистецтв Лампі Старшого, яка раніше європейськими мистецтвознавцями вважалася втраченою.

На снимке: Зоя Дулгер

 

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті