Що об’єднало жителів Одещини

Перша петиція на сайті petition-oda.odessa.gov.ua, який був відкритий рік тому Максимом Степановим, набрала необхідну кількість підписів і лягла на стіл губернатору. Це петиція №15 «Унеможливити знищення нерухомих об’єктів культурної спадщини Одещини», що була розміщена 30 квітня 2018 р. депутатом міської ради Ольгою Квасницькою. Автор запропонувала звернути увагу глави обласного органу охорони на гострі проблеми пам’ятників, які вимагали об’єднання зусиль різних структурних підрозділів ОДА.

На апаратному засіданні 3 липня під час обговорення проблем у сфері охорони пам’яток голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов зазначив: «Збереження пам’яток архітектури потребує комплексного підходу. Протягом місяця на місцях мають провести інвентаризацію всіх без винятку об’єктів. Прошу максимально інформувати правоохоронні органи, якщо зафіксовано руйнацію пам’яток. Наша кінцева мета полягає не у сплаті адміністративного штрафу власником чи балансоутримувачем. Важливо, аби об’єкт було збережено!» 

Проблему з відсутністю облікової документації у більшості пам’яток культури планується вирішувати за допомогою фахівців у сфері охорони культурної спадщини, які почнуть роботу в новоствореному комунальному закладі. Таке уважне ставлення влади до петиції мешканців Одещини дає надію, що вона сформує довіру до нового механізму колективних рішень. Електронна демократія вже стала не тільки інструментом вирішення гострих проблем, але й відбору корисних інновацій у громадах України. Лідером стали Чернівці з 262 проголосованими петиціями.

На знімку: Максим Степанов під час засідання

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті