Прем’єра рубрики: «Листи в редакцію – найактуальніше»

Пенсійники Одещини вже кілька десятиліть співпрацюють з газетою “Одеські вісті”. Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області надає для висвітлення на сторінках газети різноманітні матеріали інформаційного та роз’яснювального характеру. З 22 вересня в газеті існує сторінка «За полуднем віку». Нині пропонуємо рубрику «Листи в редакцію - найактуальніше». Вона буде побудована таким чином: приклад - і роз’яснення. Значить - від людей і для людей. Тож починаймо.

 

Літній чоловік Н. помер у жовтні 2018 року, мав 17-річного сина від одного шлюбу та 10-річну доньку від іншого. Як буде поділено пенсію і коли потрібно звернутися за пенсією, щоб її не втратити?

Відповідно до статті 39 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія. На вимогу члена сім’ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо. Виділення частки пенсії проводиться з першого числа місяця, у якому надійшла заява про виділення такої частки.

Для того, щоб усім утриманцям пенсія була призначена з дня, наступного за днем смерті годувальника, член сім’ї, який звертається із заявою про призначення пенсії першим, має повідомити управління Пенсійного фонду про наявність інших утриманців та їхнє місце проживання. Після такого повідомлення це управління невідкладно надсилає до органу Пенсійного фонду за місцем проживання інших утриманців повідомлення про їх право звернутися із заявою про призначення пенсії.

Орган, що призначає пенсію за місцем проживання інших утриманців, упродовж трьох робочих днів після отримання від них відповідної заяви та документів, що засвідчують їхнє право на одержання такого виду пенсії, надсилає ці документи до управління, від якого надійшло повідомлення.

Якщо упродовж трьох місяців від дати звернення члена сім’ї документи, потрібні для призначення пенсії іншим утриманцям, не надійшли, орган, що призначає, ухвалює рішення про призначення пенсії.

На підставі заяви про призначення пенсії в разі втрати годувальника іншим утриманцям, котрі проживають окремо, які надійшли після винесення рішення про призначення пенсії, ухвалюється рішення про перерахунок пенсії зі зміною числа утриманців та за потреби виділяється частка пенсії утриманцю, який проживає окремо.

Район: 
Выпуск: 

Схожі статті