Впроваджують інклюзивну освіту

У Тарутинському районі з’явився свій інклюзивно-ресурсний центр - двері для перших учнів він відкриє вже 1 вересня. Розвиток мережі установ з інклюзивною формою навчання і створення інклюзивних ресурсних центрів в кожному районі є пріоритетним завданням освіти, згідно з новим законом «Про освіту».

У Тарутинській райдержадміністрації додають, що необхідність створення інклюзивного ресурсного центру в районі була обумовлена, перш за все, правом дітей з особливими освітніми потребами на якісну реабілітацію, корекцію розвитку та психологічну допомогу. Близько 200 мешканців району дошкільного та шкільного віку з важкими захворюваннями потребують різних видів корекції. Йдеться про такі захворювання як ДЦП, туговухість, затримка психофізичного розвитку, недорозвиненість мови або логопедичні проблеми і багато інших. Саме тому в районі створено інклюзивно-ресурсний центр, який має на меті допомогти таким дітям.

Станом на 25 липня поточного року, здійснено реєстраційні заходи Комунальної установи «Тарутинський ІРЦ» в державних реєстраційних органах, установі присвоєно код ЄДРПОУ. Сесія Тарутинської районної ради затвердила Статут КУ «Тарутинський ІРЦ», Положення про конкурс на посаду директора ІРЦ, Положення про конкурс на посади педагогічних працівників ІРЦ. В облаштуванні ІРЦ були задіяні кошти обласного та районного бюджетів - близько 200 тис.грн. і 300 тис.грн. відповідно, сьогодні оголошені конкурси на посади його директора і педагогів, які пройдуть в кінці серпня. Першого вересня інклюзивно-ресурсний центр розпочне повноцінну роботу.

Выпуск: 

Схожі статті