Кожного року врожай все менше

НЕРЕКОРДНИЙ ВРОЖАЙ

Таку тенденцію можна помітити, якщо порівняти ужинки у 2017-2019 роках.

Почнемо з 2017 року. В той час говорили про рекордні показники - середня врожайність ранніх зернових та зернобобових культур в районі склала 37,2 ц/га. Як зазначив тоді начальник управління агропромислового розвитку Болградської райдержадміністрації Сергій Сакали, таких високих показників у районі ніколи не досягали. Загалом аграрії зібрали 171,358 тис. тонн зерна, а це на 10 тис. тонн більше, ніж у 2016 році. 

У порівнянні з 2016 роком урожайність ранніх зернових та зернобобових культур 2017 року збільшилась на 1,9 ц/га. 

У 2017 році аграрії зробили висновок, що у господарствах, де своєчасно та у належній кількості додавали мінеральні добрива, врожай отримали удвічі більше, ніж там, де ця робота була проведена пізніше. 

У 2018 році збір ранніх зернових та зернобобових культур завершили у середині липня. Врожайність ранніх зернових та зернобобових культур у 2018 році знизилась на 5,9 ц/га у порівнянні з 2017-м, озимої пшениці - на 7 ц/га, а ярового ячменю - на 5,5 ц/га. Аграрії хоч і згадували рекордний врожай 2017 року, проте результат 2018-го називали непоганим, враховуючи відсутність опадів у районі протягом двох місяців та спекотну погоду. 

Рік 2019-й показав результат ще нижчий - порівняно з 2018-м ранніх зернових і зернобобових культур зібрали на 11,9 ц/га менше, озимої пшениці – на 14,1 ц/га, озимого ячменю – на 9,5 ц/га.

І знов згадували 2017 рік та говорили про своєчасність внесення добрив, а також про захист культур від хвороб - в господарствах, де своєчасно провели обробку культур від хвороб, урожайність значно вища, ніж там, де ця робота проведена не у повному обсязі та на незначних площах.

Але яким би не був врожай, з року в рік після завершення збору ранніх зернових та зернобобових культур аграрії починають інтенсивно готувати ґрунт для посіву культур урожаю наступного року.  

Господарства закуповують мінеральні добрива для внесення під час посіву сільськогосподарських культур, готують та засипають насіння, а також купують елітний матеріал для посіву озимих і ярих культур урожаю наступного року. Проводять необхідні роботи для захисту культур від хвороб або комах, сподіваючись на сприятливі погодні та політичні умови.

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті