Буде власний центр первинної медико-санітарної допомоги

ГРОМАДІ – СЛОВО: ЗАТИШАНСЬКА ОТГ

На серпневому засіданні сесії селищної ради депутати Затишанської ОТГ підтримали пропозицію місцевої влади про створення власного центру первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД). Адже сам час диктує необхідність заснування цієї некомерційної організації для кращого медичного обслуговування жителів громади. Та й кошти медичної субвенції використовуватимуться раціональніше, буде можливість контролювати їх засвоєння.

На даний час центр ПМСД вже зареєстровано у відповідних органах. Цим займається начальник відділу охорони здоров’я та соціального захисту населення ОТГ Ольга Павлівна Пустомельник.

Передбачено, що у штаті центру поки що працюватимуть 18 осіб. Громада вже підібрала кандидатури на посаду головного лікаря та деяких інших медиків. Проте потреба в кваліфікованих кадрах ще є, адже на сьогодні у селищі Затишшя є лише один сімейний лікар та чотири медсестри, і цього замало.

– Ми плануємо, що у нас буде два сімейні лікарі, – зауважив голова ОТГ Геннадій Топольницький. – Але для того, щоб запропонувати комусь цю посаду, маємо дати людині конкретні орієнтири: розмір зарплати, умови роботи, соціальний пакет тощо. За приблизними підрахунками, лише зарплата працівників центру ПМСД обходитиметься бюджету громади в 1 мільйон 700 тисяч гривень на рік. Крім цього, слід забезпечити медиків обладнанням, інструментарієм, медикаментами, комп’ютерами, меблями тощо, і ми маємо бути фінансово готовими до таких витрат.

Нещодавно за рахунок Затишан­ської громади було виконано капітальний зовнішній та внутрішній ремонти приміщення під медичну амбулаторію, де буде два кабінети сімейного лікаря, сестринська, реєстратура, кабінети щеплень, стерилізації інструментів, зберігання медпрепаратів і палата денного перебування хворих. Умови для роботи медиків тут пречудові – душ, туалет, всюди сучасна облицювальна плитка… Словом, не у кожній районній лікарні є такі побутові зручності.

До кінця року вся територія нової амбулаторії буде огороджена, встановлять ліхтарі нічного освітлення, обладнають доріжки та лавочки. 

Поруч є ще одне незадіяне приміщення, де місцева влада планує обладнати лабораторію для взяття аналізів та їх дослідження, а також станцію швидкої допомоги.

– Взагалі то наша громада мала бути залучена до державного проекту з будівництва приміщень нових сучасних амбулаторій для роботи медиків, – розповів Г. Топольницький. – Будівля повинна була зводитися на умовах співфінансування. Проте ми прийняли рішення не споруджувати нове, поки навколо стоять старі незадіяні приміщення, і відмовилися брати участь у проекті. І що ми маємо зараз? Дві амбулаторії, що мали будуватися в районі (в Захарівці та Йосипівці), ще й не починали зводити, а у нас вже стоїть готове приміщення для роботи медиків. Хто буде у виграші - ще невідомо. Але я глибоко переконаний: поки навкруги стоять пусткою добротні приміщення, будувати щось нове нераціонально. Краще витратити кошти на капітальний ремонт існуючих будівель і користуватися ними на благо людей.

– Геннадію Миколайовичу, до слова, а як ви ставитеся до створення Центру безпеки громадян, який об’єднує під одним дахом медиків, поліцейських і співробітників Державної служби з надзвичайних ситуацій? Подібний нещодавно відкрито в Авангардівській ОТГ…

– Таких грандіозних планів ми поки що не будуємо, бо для їхньої реалізації потрібні величезні кошти. Але це не означає, що наші люди будуть менш захищеними. У проекті щодо безпеки громадян першим пунктом стоїть освітлення вулиць в нічний час, і ми практично завершили все, що намітили на цей рік. Залишилося тільки «засвітити» село Весела Балка, відрізок дороги від села Торосове до залізничного переїзду і вулицю Вишневу в Затишші. Другим пунктом проекту є встановлення відеокамер, і ця робота теж поступово просувається. І третій етап – створення муніципальної поліції. На жаль, поки що ми не можемо реалізовувати все одночасно, бо це великі кошти. Вірніше, організувати можна, але слід пам’ятати, що за цим стоять долі людей, які приходять до нас працювати. Вони мають бути впевнені, що завтра їх не скоротять чи взагалі не закриють те чи інше підприємство. Тому ми намагаємося впроваджувати лише ті нововведення, де знаємо напевно: грошей вистачить.

На знімку: лікарняна амбулаторія після капремонту

Рубрика: 
Выпуск: 

Схожі статті